חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
התנדבות לוקחים ברצינות 4-10.12.11
אם יש לכם פנאי במשך שעתיים-שלוש בשבוע, נשמח אם תפנו על מנת שנוכל למצוא לכם פרויקט התנדבות מתאים ולעזור לכם לעזור לאחרים. אם הזמן אינו ברשותכם כעת, דעו כי כמו בכל מוצאי שבת, אנחנו מפרסמים כאן את האפשרויות להתנדב באופן חד-פעמי. כמי שהיה בשנים האחרונות סטודנט ששילב עבודה במשרה מלאה ולימודים, אני מאמין בכל לבי שכל אחד יכול למצוא את הפנאי ואת הדרך שלו לתת ולתרום מעצמו. כל מה שצריך זה רצון טוב
7/12/2011

התנדבות ארוכת טווח

צרכים "חמים" מתוך מאגר הפרויקטים הגדול של רוח טובה המונה כ - 6000 פרויקטים של התנדבות:

סיוע בהקניית מיומנויות למידה באמצעות מחשבים לילדים לקויי למידה ברמת גן
עמותת ניצן פועלת לקידום ילדים, מתבגרים ובוגרים עם ליקויי למידה, קשיי הסתגלות ותפקוד. למרכז הלמידה של ניצן ברמת גן דרושים מתנדבים לסיוע בהקנייה אסטרטגיות למידה באמצעות מחשב. המתנדבים יעברו בין הילדים (כיתות ד'-ז') ויעזרו להם בזמן העברת השיעור. המתנדב צריך להיות בעל ידע בסיסי במחשבים. ההתנדבות היא אחת לשבוע, בימי שלישי או רביעי, בשעות 16:00-18:00. יש צורך בהתחייבות למספר חודשים
.

מנהל תפעול לעמותת פרקינסון בישראל
לעמותת פרקינסון בישראל, המסייעת לחולי הפרקינסון ולבני משפחותיהם בהתמודדות עם קשיי המחלה ומארגנת עבורם פעילויות מגוונות, דרוש מתנדב שישמש כמנהל התפעול של העמותה. המתנדב ישמש כיד ימינו של המנכ"ל ויעקוב באופן ממוחשב אחר ביצוע והתקדמות הפרויקטים השונים, בכל סניפי העמותה. העבודה תיערך ברובה באמצעות טלפון ומייל,. עם זאת, צריכה להיות נכונות מצד המתנדב/ת לצאת מדי פעם לנסיעות ברחבי הארץ ולביקורים פיזיים בסניפים.
על המתנדב להיות אקדמאי, יצירתי ואמפטי כלפי צוות שכולו מתנדבים ו/או חולים. שעות ההתנדבות והימים גמישים, כאשר מדובר על 10-15 שעות התנדבות שבועיות. נדרשת התחייבות שנתית.

חונכות וליווי אישי לילד עולה בבאר שבע
הסוכנות היהודית זקוקה למתנדבים לחונכות אישית, אחד על אחד, לילד עולה חדש. ההתנדבות כוללת יצירת קשר אישי, בילוי עם הילד ועזרה בשיעורי הבית. על המתנדב להוות לילד גורם תומך וקשוב לבעיותיו. הפרויקט מתקיים בשעות אחה"צ, בין השעות 15:00-18:00, בימים ראשון עד חמישי, פעם בשבוע, לפעילות של שעתיים. הפרויקט דורש התחייבות לאורך שנת הלימודים.

חונכות לימודית לנוער בסיכון בתל אביב-יפו
מחלקת החינוך בעיריית תל אביב יפו מפעילה פרויקט שמטרתו לכוון בני נוער, נושרי ההשכלה הפורמאלית או בני נוער שנמצאים על סף נשירה מהלימודים, להשלמת השכלה בתכני הלימוד השונים. לפרויקט דרושים מתנדבים לחונכות לימודית והוראה פרטנית, אחד על אחד. רמות הלימוד הינן שונות, מכיתה ח' ועד לבגרות מלאה. המתנדב מתבקש להיות אחרי שירות צבאי ובעל תקשורת טובה וגישה לבני נוער. ההתנדבות הינה אחת לשבוע, בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 16:00-20:00. המתנדבים יעברו ראיון אישי עם הרכזת (גברים יידרשו להביא אישור על היעדר עבירות מין). ההתחייבות לפרויקט הינה לשנת לימודים. תינתן הכשרה תוך כדי הפעילות.

עבודה משרדית בעמותת על"ם בפתח תקווה
לעמותת עלם המסייעת לנוער במצבי סיכון ומצוקה דרושים מתנדבים לסיוע בעבודות משרדיות שונות, הכוללות עבודה מול מחשב, יצירת קשר עם גופים שונים ומתנדבים, עדכון פרטים במערכת ועוד. ההתנדבות יכולה להיעשות מהבית או ממשרדי העמותה, בימים ושעות גמישים (בעיקר בשעות אחה"צ/ערב) בתיאום מול רכזת ההתנדבות. ההתחייבות לפרויקט הינה למספר יש חודשים
.

הקמת אתר אינטרנט לעמותת "פת חנה" הפועלת בעפולה
לעמותה "פת חנה" המסייעת לאוכלוסיות מוחלשות בעפולה דרוש/ה מתנדב/ת לבניית אתר אינטרנט לעמותה. באתר יוצגו הפעילויות של העמותה, תמונות, כתבות ואפשרות לתרום. ההתנדבות הינה מהבית, בימים ובשעות גמישים, אך נדרשת הגעה לאזור עפולה על מנת להיפגש במידת הצורך עם מנהל העמותה. על המתנדב להיות בעל נסיון וידע בבניית אתרים
.

סיוע בהעברת הפעלות בגן פרפר לילדים בעלי צרכים מיוחדים במעלה אדומים
גן פרפר הוא גן שכונתי משפחתי לילדים בגילאי 5-6 בעלי הפרעות קשב וריכוז, בעיות שפה, הפרעות התנהגות ועיכוב התפתחותי. לגן דרוש/ה מתנדב/ת לסיוע להעברת הפעלות בגן כגון: שעת סיפור, שירה בציבור, יצירה, משחקים, הפעלה ובתנועה וכדומה. כמו כן, המתנדב יסייע לגננות בצרכיהן השוטפים כמו עריכת שולחן האוכל, נקיון וסדר, למשך שעה-שעתיים פעם בשבוע. ההתחייבות לפרויקט הינה לשנה
.

"לחבק קשיש" – חונכות אישית וביקורי בית לקשישים עריריים וחולים בכפר סבא
לעמותת "עזר מציון", הפועלת למען חולים ומוגבלים, דרושים מתנדבים לפרויקט "לחבק קשיש" - ביקורי בית אצל קשישים עריריים, חלקם לאחר שחרור מבית החולים. מדובר על חונכות אישית ועל מפגש עם הקשיש בביתו בדגש על יצירת קשר אישי עמו. הפעילות מתקיימת בימים ראשון עד חמישי. שעות ההתנדבות גמישות בתיאום של המתנדב מול הקשיש (ניתן להגיע גם בשעות הבוקר וגם אחה"צ, אין חובה להתחייב על יום קבוע ושעה קבועה). יש להגיע אחת בשבוע או יותר
לשעה-שעתיים ולהתחייב למספר חודשים. מתאים למתנדבים מעל גיל 18.

איסוף מזון ממסעדות ואולמות אירועים למען נזקקים (איפה?)
עמותת "לשובע", הפועלת לרווחת נזקקים בכל הארץ, מפעילה פרויקט איסוף מזון ממסעדות למען נזקקים. לעמותה דרושים מתנדבים/ות צעירים בעלי כוח פיזי, לנהיגה בניידת או ליווי הנהג לאיסוף חבילות מזון ממסעדות ואולמות אירועים, העובדים בשיתוף פעולה עם העמותה ופריקתן בבית התמחוי בו הוא מחולק למחרת לנזקקים. הפרויקט מתקיים מדי ערב בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 22:00-02:00 וביום שישי בין השעות 14:45 עד כניסת שבת. אין התחייבות לפרויקט אך בעמותה ישמחו להתנדבות ממושכת.

פרויקט "קוקיות" - סיוע באפייה לנוער מנותק בתל אביב-יפו
בבית המאפה לנוער מנותק ניתנת הזדמנות לבני נוער מנותקים אשר נפלטו מהמסגרת
הלימודית או לחילופין אשר נמצאים במסגרת לימודית, למצוא עבודה ולקבל עליה שכר.  לפרויקט דרושים מתנדבים אשר יגיעו לבית המאפה ויסייעו לבני הנוער בעבודות האפייה והכנת העוגות והעוגיות. ההתנדבות מתקיימת בימים א', ג' ו-ד' בין השעות 14:30-20:30 למשך שלוש שעות. ההתחייבות לפרויקט הינה למספר חודשים, בתדירות של פעם בשבוע. המתנדבים יקבלו הכשרה בהכנת העוגיות והיכרות עם הנערים.

להרשמה להתנדבות לחץ כאן

התנדבות חד פעמית

1.      עמותת "חברים לרפואה" המסייעת לחולים נזקקים לרכוש תרופות ישמחו למתנדבים בשבוע הקרוב לעזרה במשרדי העמותה בבני ברק. המתנדבים יסייעו בבית המרקחת של העמותה, בפרויקט מעטפות "חנוכיף" המגיעות מבתי ספר (פתיחה של מעטפות המגיעות מתלמידים ומיון התכולה – פרסים, ממתקים, מכתבים, כסף לתרומות וכדומה) ויסייעו בקיפול קבלות של תרומות והכנסתן למעטפות. לפרטים נוספים ותיאום ההתנדבות ניתן ליצור עם שלי, רכזת הפעילות, בטלפון 073-2198807 בין השעות 9:00-15:00.

2.       לעמותת "חיים בפלוס" הפועלת לצמצום פערים כלכליים באמצעות קורסים וסדנאות חווייתיים המלמדים צעירים ובני נוער התנהלות כלכלית אחראית דרושים: 1) גרפיקאי/ת ליצירת באנרים ולעיצוב דף נחיתה בפייסבוק. 2) מתכנת/ת למדיות חברתיות. 3) עורך/ת סרטים. לפרטים ותיאום ההתנדבות, פנו לדלית בטלפון: 09-7742543.

3.       לעמותת אנוש בתל אביב דרושים מתנדבים להעברת סדנאות (כגון סדנת בישול, אפייה, מוזיקה, תזונה נכונה וכדומה) בהוסטל למען נפגעי נפש. ימי ההתנדבות והשעות גמישים בתיאום מול רכז ההתנדבות גל בטלפון: 054-4827042.

4.       עמותת "אקים ישראל" מפעילה הוסטלים ודירות המיועדים לאנשים בעלי פיגור שכלי ודואגת לקידומם. לסניף העמותה בירושלים דרושים מתנדבים להפעלת הדיירים הבוגרים (גילאי 20-80) בשירה בציבור תוך השתתפות בפעילות בשיתוף עם הרכב מוזיקלי קבוע. ההתנדבות מתקיימת בימי שלישי בשעה 17:00. על המתנדבים להיות בעלי יכולת נגינה ו/או שירה וכמובן שמחת חיים.

5.       לארגון אלמנות ויתומי צה"ל המארגנים טיול חנוכה למען יתומי צה"ל דרושים מתנדבים לליווי הילדים בשלושת ימי הטיול בבי"ס שדה בצפון הארץ. הטיול מגוון רחב של פעילויות כיפיות, ביניהן רכיבה על אופניים, טיולי שטח, סנפלינג ועוד. ימי הטיול הינם רביעי עד שישי, בתאריכים 21.12.11-23.12.11. למתנדבים תינתן הכשרה מתאימה לקראת הטיול בתאריכים 16.12.11-17.12.11. ליצירת קשר ותיאום, פנו לשלומי: 052-3201287.

6.        לארגון "לתת" בבת ים וברחובות דרושים מתנדבים להעברת פעילות אומנותית במסיבת חנוכה המתקיימת למען ניצולי שואה. ההתנדבות מתקיימת ב - 26.12.11 (יום שלישי) בבת ים וב - 27.12.11 (יום רביעי) ברחובות, בשעות אחר הצהריים. ליצירת קשר ותיאום ההתנדבות, פנו ליאנה במייל ותיענו בהקדם:yana@latet.org.il  .

7.       בואו להשתתף, לשמח ולקחת חלק באחד מטקסי הדלקת נרות חנוכה באחת מהמסגרות של אנשים בעלי צרכים מיוחדים ברעננה:

·         בית אקשטיין, בית לאוטיסטים בגילאי 18-35 בתפקוד גבוה, מזמין אתכם לנר שני של חנוכה ב – 21.12 בין השעות 17:00-18:00. לתיאום: איימי, 050-6716293.

·         בית קידר, בית לדיירים עם פיגור שכלי קל בגילאי 18 ומעלה מזמין אתכם לנר שלישי של חנוכה ב – 22.12, בשעה 17:00. לתיאום: קרן, 09-7717203.

·         מרכז "בכל אופן רוכבים", מרכז רכיבה על אופניים לאנשים עם צרכים מיוחדים בפארק רעננה מזמין אתכם לנר שישי של חנוכה ב – 25.12, בשעה 17:30. לתיאום: גלבוע, 052-3065712.

·         בית חלומי, בית לצעירים עם פיגור שכלי מזמין אתכם לנר שביעי של חנוכה ב – 26.12, בין השעות 17:00-19:00. לתיאום: סיון, 052-3862733.

·         מעון כפר נחמן, מעון ירוק ומטופח למבוגרים עם פיגור שכלי מזמין אתכם לנר שמיני של חנוכה ב – 27.12, בין השעות 17:00-18:30. לתיאום: אליס, 052-2275647.

8.       לארגון "הרשות לשיקום האסיר" בחיפה דרושות מתנדבות להעברת הרצאות לנשים אסירות משוחררות. ההרצאות יכולות להיות בנושאים : אנגלית, מחשבים, פסיכודרמה, מלאכת יד ועוד. ההתנדבות רלוונטית בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 09:00-19:00. אין צורך בהתחייבות לפרויקט. לתיאום ההתנדבות ניתן לפנות לריבקי בטלפון: 04-8625185.

9.       לעמותת "עלם" והמרכז לעיוור ביוקנעם, מגידו וכרמיאל, המארגנים יום התרמה, דרושים מתנדבים להסברה אודות יום ההתרמה וחשיבותו בבתי הספר וחלוקה ואיסוף של פנקסי.  ימי ההתרמה. ההתנדבות מתקיימת בתאריכים 12.12.11-25.12.11, בין השעות 09:0-13:00. לתיאום ההתנדבות פנו לעינת רכזת ההתנדבות: 03-7686659.

10.   לארגון "דוגרינט" הפועל ליצור חיבור ושפה משותפת בין תושבי הגליל וקידום עשייה חברתית דרושים מתנדבים להכנסת אינפורמציה ועדכון האתר של הארגון. ההתנדבות הינה מהבית, בימים ובשעות גמישים. ליצירת קשר ותיאום פנו לחדוה: 054-2203817

תרומות

 

עמותת "מרפא לנפש", רשת ישראלית לשיקום ולסיוע נפגעי נפש בקהילה, מקיימת מסיבת חנוכה במטרה לשמח ולהביא חיוך לנפגעי הנפש המשתקמים. העמותה תשמח מאוד לתרומה של סופגניות לאירוע. לפרטים ניתן ליצור קשר עם גבריאלה: 052-6210153. אתם מוזמנם ליצור קשר ואף להשתתף באחת ממסיבות החנוכה המתקיימות במסגרות השונות ברחבי הארץ.

 

 

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד