פתיחת קורס אתגרי ניהול של חברי הוועד המנהל בעמותות לעזרה עצמית

בית הספר הארצי להנהלות ציבוריות ועצה- המרכז הישראלי לעזרה עצמית והדדית, ממשיכים את שיתוף הפעולה הפורה בניהם לפיתוח והפעלת תוכנית הכשרה לחברי הנהלות של עמותות לעזרה עצמית. הקורס מיועד לחברי הוועד המנהל בעמותות לעזרה עצמית. חברי הועד המנהל הם המנהיגות הציבורית של הארגון. ההנהלה הציבורית נבחרת מתוך האסיפה הכללית כנציגה ומייצגת את האוכלוסייה אליה פונה הארגון ואותה הוא מבקש לשרת. הנהלות ציבוריות בעמותות ובמלכ"רים מגבשות את החזון, מייצגות את העמותה, אחראיות על עיצוב מדיניות הארגון ומפקחות על ביצועה, מפתחות תוכנית אסטרטגית, מגייסות משאבים ומייצגות אוכלוסיות אותן משרת הארגון. על מנת לבצע תפקיד ניהולי התנדבותי זה באופן יעיל ופורה, נדרשת הכשרה.

בית הספר הארצי להנהלות ציבוריות הוא פרי יוזמה משותפת של הארגונים המרכזיים הפועלים לחיזוק המגזר השלישי בישראל ובהם ג'וינט ישראל, משרד הרווחה, שתיל, החברה למתנ"סים, מנהיגות אזרחית, מתן-הדרך שלך לתת ושתופים. בית הספר פועל מזה שנתיים וחצי ועד כה התקיימו 17 השתלמויות ברחבי הארץ לכ- 300 חברי/ות הנהלות ציבוריות.

עצה– המרכז הישראלי לעזרה עצמית והדדית הוא ארגון שלא למטרות רווח, הפועל מזה כ- 20 שנה, בשיתוף עם משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, אוניברסיטאות, בתי חולים ומוסדות ציבור. עצהמלווה ומדריכה יזמים,קבוצות וארגונים לעזרה עצמית, במטרה להעצים את היחיד או הקבוצה ולטפח שינוי בתחומי רווחה, חברה, עליה וקליטה, בריאותובריאותהנפש.

תוכנית הקורס:

הקורס יכלול 11 מפגשים, שיתקיימו בימי רביעי בין השעות 16:15 – 20:00. סה"כ 44 שעות.

בין תכני הקורס: התפתחות המגזר השלישי בישראל, היבטים משפטיים בניהול עמותה, תפקיד ההנהלה הציבורית, שיווק חברתי, מחזון לתוכנית עבודה, ניהול כספי, גיוס ושימור מתנדבים ועוד.

מחיר מסובסד להשתלמות: 590 ₪ לארגונים החברים בעצה;
                                    690 ₪ לארגונים שאינם חברים בעצה.

ההרשמה תתבצע דרך בית הספר הארצי להנהלות ציבוריות או עצה(רצ"ב טופס הרשמה).

 

 

 

 

 


תאריך 18/04/2007
מיקום עמותת עצה, רח' מנחם בגין 14, רמת-גן
עבור לתוכן העמוד