אירוע התרמה למען ילדי טנזניה

 

תערוכת הצילום של ברית עולם למען ילדי טנזניה תפתח בגלריית

"הוראס ריכטר" ביפו.

תתקיים ב -24.01.06 בשעה 20:00 .

עלות כרטיס זוגי  150 ש"ח

בתוכנית:

  • פתיחת תערכות צילומים המתעדת את פעילות של עמותת מונגזה בקרב ילדים נכים בני שבט המסאי בצפון טנזניה.
  • ישאו דברים: גב' רונית הרשקוביץ קונסולית כבוד של טנזניה, ד"ר מייק נפתלי, מייסד ויו"ר תנועת ברית עולם.
  • שלומי גולדברג - סקסופון, אלישבע בת ישראל- שירה ופסנתר.
  • כיבוד קל

התערוכה מוצגת בשיתוף קונסוליית טנזניה בישראל, עמותת "מונגזה", תנועת "ברית עולם" ובחסות אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א והחברות, ברקן יינות יפעת תוצרת הבית, אינדיגו ודפוס אלפא ועוד.

הצלם איתי פרי, בהכשרתו, מהנדס איכות סביבה, מציג פרויקט תיעודי על לפעילותה של עמותה קטנה,"מונגזה" - קרן אור בסוואהילית, העובדת עם ילדים נכים בני שבט המסאי שבצפון טנזניה.

איתי פרי בילה תקופה בקרב בני השבט, למד את אורחותיהם, מנהגיהם ובעיקר נחשף לסיפורם המצמרר של ילדים נכים בני השבט. ילדים אשר בנוסף לכך שאינם זוכים לטיפול רפואי מינימאלי, מוחבאים בבתיהם מחמת בושה, שכן ע"פ האמונה, הילד החריג שגדל בבתיהם הוא תוצאה של כישוף או קללה שהוטלה על המשפחה.

הסיבה האמיתית לריבוי הנכויות באזור היא זיהוםמי התהום והבארות ע"י פלואוריד.שילוב של ריכוזי פלואוריד החריגים במי השתייה ותזונה לקויה, פוגעים בתהתהליך בניית העצמות בשלבי הגדילה של הילדים ומביאה לריבוי נכויות באזור.

בחירת הצילומים לתערוכה נעשתה בכוונה ליצור קירבה אינטימית בין הצופה למציאות המוצגת, וזאת, מבלי לחטוא בעשיית מניפולציה רגשית, אלא מתוך כוונה להעביר את הצופה במסע לעולמם של ילדים אשר, אומנם חיים שם, אך בהחלט חיים עכשיו.

"ברית עולם" שנרתמה להפקתו של הערב היא תנועת התנדבות הומניטארית, בינלאומית, משותפת לתושבי ישראל וליהודים ברחבי העולם, שיעודה הוא לסייע לקידומם של ילדים, בני נוער ומשפחותיהם במדינות מתפתחות. התנועה פועלת בשיתוף עם פאולה גרמלי יו"ר ומייסדת עמותת "מונגזה" על מנת לפתוח ערוץ להקמת ולבניית פרויקט משותף בטנזניה לקידום ניתוחים לילדים והקמת מרכז קהילתי לתושבי האזור, פרויקט בו ייטלו חלק מתנדבים מהארץ.

אוצר: מיקי קרצמן, צלם עיתונות (הארץ) ואמן פעיל.

לפרטים נוספים:

איתי פרי – 054-4763242 , 050-8388960

לי צוקר- 050-2000326 info@britolam.org


תאריך 24/01/2006
מיקום גלריית "הוראס ריכטר" ביפו. סמטת מזל אריה 24 יפו העתיקה 03-6825842
מארגן האירוע ברית עולם-טופז
עבור לתוכן העמוד