יום טיפול בחיילים שחזרו מהלחימה בצפון

יוזמה של מטפלים ברפואה משלימה לעזור לחיילים לעכל את החוויות הקשות שעברו ולהקל על הבעיות הפיזיות מהן הם סובלים לאחר הלחימה: חיילים שחזרו מהלחימה בצפון יקבלו בשבת הקרובה טיפולים ללא תשלום.

 

בעקבות משלחת של מטפלים שעלו לצפון הארץ לטפל בחיילים בשבוע האחרון, שאורגנה על ידי הלשכה למקצועות הרפואה המשלימה, החליטו ניר אסתרמן, מדריך בשיטת גרינברג (30) וארי גבע שלמד בעבר את שיטת גרינברג ומגדיר את עצמו היום כ"נוגע בלבבות" (37) לסייע גם לשבים מלבנון הביתה, לאחר תקופת מילואים ארוכה וטעונה – ולנסות להקל מעט על מכאוביהם.

רבים מהלוחמים חזרו לבתיהם כשהם סובלים מכאבים בגב התחתון, בברכיים ובגב העליון ועם הצורך להתמודד עם קשיים נפשיים בעקבות פציעה או אובדן נורא של חברים.

"החיילים שלנו חוו חוויות מאוד קשות והיו נתונים בלחצים אדירים, רגשיים ופיזיים", אומרים אסתרמן וגבע. "אנחנו רוצים לעזור להם להשתחרר מהמטען הרגשי ולצמצם את הנזקים הפיזיים שהם סובלים מהם. אנחנו מתכוונים לטפל בשבת הקרובה בכ - 200 חיילים ומילואימניקים, בעזרת כ- 30 מטפלים שיעמדו לרשותם.

כל המטפלים המתנדבים יהיו מטפלים מנוסים בלבד, המתמחים במקצועות הרפואה המשלימה השונים כדוגמת עיסויים למיניהם, רפלקסולוגיה, טיפולי מגע, שיאצו, שיטת גרינברג ועוד.

כדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, והמאורגנת ביותר, אנו מזמינים את כל הלוחמים ששבו מהלחימה בצפון, סדירים ומילואימניקים, ליצור איתנו קשר, ולהרשם לטיפול בחינם, בשעה הנוחה להם בשבת הקרובה.

אנו מבקשים כי האנשים יירשמו מראש ויגיעו מספר דקות לפני הזמן שיינתן להם. אנחנו מקוים שהיוזמה הזו תעזור להרבה אנשים ואולי אף תפתח מסורת יפה".

הפעילות תתקיים בשבט צופי דן, רחוב משמר הירדן (מול מס' 75), בין השעות 10:00-18:00.

  • להרשמה לטיפול ניתן ליצור קשר עם: ניר אסתרמן 052-8551454.
  • מטפלים המעוניינים להשתתף יכולים לפנות לארי גבע 0542177810

תאריך 26/08/2006
מיקום שבט צופי דן בת"א רחוב משמר הירדן (מול מס' 75
מארגן האירוע ניר אסתרמן 052-8551454
ארי גבע 054-2177810
עבור לתוכן העמוד