"זהב בקיץ" - היערכות לקראת החופש הגדול בסימן מניעת אלימות

מהו יום "זהב בקיץ" ?

"זהב בקיץ", הוא יום פעילות חווייתי הפונה לקהל של סבים וסבתות בקהילה ומזמין אותם להגיע למתנ"ס ולקחת חלק בהיערכות הכוללת לקראת החופש הגדול.

סבים וסבתות רבים מבלים יחד עם הנכדים בחופשת הקיץ, הזמן המשותף חשוב ומשמעותי לשני הצדדים והשאיפה ההדדית היא להדק את הקשר בין הסבא/סבתא והנכדים.

יום "זהב בקיץ" מזמן למידה בנושאים הקשורים לתקשורת בינאישית (קשר בין דורי) ומאפשר חשיפה למאגר רעיונות לפעילות עם נכדים בחופש הגדול.

במסגרת יום זה ניתן יהיה לשמוע על דרכים ליצירת תקשורת משתפת, להתוודע למחסומי תקשורת, ללמוד מה עושים בזמן הפנוי, אילו משחקים כדאי לשחק, להיחשף לפעילות יצירה ולעולם החדש של הספרים והסרטים שמעניין את הילדים בעידן הזה.

"זהב בקיץ" נבנה מתוך תכנית זהב בגן – גימלאים מתנדבים בגני הילדים, במטרה ליצור מסגרת התנדבותית לקיץ עבור מתנדבי התכנית, ומתוך רצון לשלב מתנדבים במפעלי הקיץ של החברה למתנ"סים ולהרחיב את מעגל המתנדבים בישובים.

מתנדבי תכנית "זהב בגן" – גימלאים מתנדבים בגני ילדים שזוכה להצלחה רבה ברחבי הארץ, יארחו את הסבים והסבתות יחד עם המדריכים במתנ"ס ויציגו בפניהם את עולמו הקסום של החופש הגדול.

מתנדבי תכנית זהב בגן יוכלו להשתלב במסגרת קייטנות הקיץ המופעלות במתנ"סים.

תכנית זהב בגן – גימלאים מתנדבים בגני ילדים, הינה תוכנית שמוביל האגף לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך – התרבות והספורט, בשיתוף תנועת המתנדבים של"מ – שרות לאומי למבוגר –המופעלת על ידי החברה למתנ"סים והאגף לחינוך מבוגרים ומצילה – המועצה הציבורית למניעת אלימות בישראל – המשרד לביטחון פנים.

בתקופה שבה אנו מעוניינים לחזק את קשרי המשפחה ולאפשר תקשורת טובה בתוך המשפחה, תיהפך הקייטנה לנדבך נוסף ביצירת המרקם הבין דורי.

מי יכול להצטרף ליום "זהב בקיץ"?

 

  • מתנס"ים שמפעילים את תכנית זהב בגן בישוב שלהם במתנ"סים אילו יוכלו המתנדבים שמעוניינים לקחת חלק בקייטנות הקיץ של המתנ"ס.
  • מתנס"ים שתכנית זהב בגן לא מופעלת בישוב שלהם– מתנ"סים אילו יוכלו להצטרף ליום "זהב בקיץ" במספר תנאים :
  • יש רצון מצד מנהל/ת מחלקת החינוך ומצד הפיקוח של משרד החינוך להפעיל את התכנית בישוב בשנת הלימודים הבאה.
  • יש רכז מטעם תנועת של"מ – שרות לאומי למבוגר במתנ"ס / או אדם אחר המרכז את נושא ההתנדבות ומעוניין לרכז את יום הפעילות.
  • במתנ"סים אילו יוכלו להשתלב המתנדבים בקייטנות רק אם עברו הכשרה על ידי נציגי תכנית זהב בגן.מתנס"ים שאינם מתכננים להפעיל את תכנית זהב בגן בישוב שלהם בשנת הלימודים הבאה – במתנ"סים אילו תוכל להתקיים הפעילות אולם המתנדבים לא יקחו חלק באופן מובנה בקייטנות הקיץ.

אילו רווחים יש למתנ"ס מהתהליך ?

¨חשיפת קהל הגימלאים בישוב לפעילות של המתנ"ס.

¨שילוב גימלאי תכנית זהב בגן בקייטנות המתנ"ס.

¨סדנה בנושא : ארגון וניהול פעילויות המעודדות קשר בין דורי.

¨הזדמנות להרחבת פעילות תכנית זהב בגן במסגרת המתנ"ס.

¨הזדמנות להתחלת פעילות זהב בגן בישובים שבהם עדיין לא פועלת התכנית.

¨חוברת פעילות לסבים וסבתות תחולק לכל משתתף.

 


תאריך 12/06/2006
מיקום מתנסים ברחבי הארץ
מארגן האירוע תנועת של"מ - שרות לאומי למבוגר
עבור לתוכן העמוד