קורס להכשרת מתנדבים בנושאי סיוע הומניטארי ותיקון עולם


האם הרגשת אי פעם שהעולם אינו צודק?

§      האם הרגשתם אי פעם שהעולם אינו צודק?

§      האם התלוננת כל פעם ששמעת על אסון זה או אחר, ו"איך זה שאף אחד לא עושה דבר בנידון?" איך זה שאפריקה טובעת בים של אלימות ומלחמות אזרחים והעולם שותק? איך רבבות נהרגים באסונות טבע קשים ומאמצי ההצלה מתקדמים בעצלתיים?

§      האם נחשפת לעדויות על ילדים חולי איידס ומלריה, ילדים הסובלים מתת תזונה קיצונית והטיפול בהם מזערי?

§      האם נחרדת לשמוע על אין ספור ילדים שעבורם משפחה אוהבת, בית ספר, גן ילדים, מרפאה הם חלום מעורפל?

§      האם סיפורם של חיות הבר הנכחדות ביערות הגשם באפריקה ובפרו קרוב ללבך?

§      האם מצוקתם של הפליטים האפריקאים המבקשים מקלט בישראל מזכיר לך אירועים קשים מעברנו כישראלים וכיהודים?

 

"ברית עולם" להתנדבות וסיוע הומניטארי

"ברית-עולם" ארגון סיוע הומניטרי ישראלי בינלאומי הוקם לפני מספר שנים בכדי לקדם ולקיים ערכי "תיקון עולם" בקהילות חלשות ועניות, רדופות מלחמה ואסונות, הזקוקות לסיוע של מתנדבים מומחים ומסורים, לידע מקצועי שהוא נחלת העולם המפותח ולתמיכה בפיתוח תשתיות חינוכיות, רפואיות, חברתיות וכלכליות. מתנדבי "ברית עולם", מנהיגיה וחבריה מיצגים קשת רחבה של פעילים ומומחים מתחומים שונים ובכללם מנהיגות צעירה , מעורבת ותוססת, ולצידם מומחים שונים בעלי רקע אקדמי וניסיון מעשי רב בפיתוח בין לאומי, חינוך, רפואה, אומנויות,  פיתוח קהילתי ועוד. מתנדבי ברית עולם פועלים מתוך מודעות ואחריות חברתית עמוקה ומחויבות לפיתוח חברה אזרחית מעורבת, תומכת ויוצרת.  ביחד הם שואפים  לקיים ערכי "תיקון עולם" בכל אותן מדינות מתפתחות שבהן מלחמה, רצח, אונס, בזיזה והגליה הם מנת חלקה היומית. 

 

הצטרפו לשורותינו:

§      אנו זקוקים לקבוצת אנשים מסורה שערך "תיקון עולם" הוא ערך מרכזי בהווייתם. אנו זקוקים למתנדבים המבינים כי רק מעורבות חיובית, אוהבת ויצירתית במדינות נחשלות, עניות ומוכות אסון הם שיביאו לשינוי במציאות הגלובלית הקשה.

§      אם את/ה אחד/אחת מאותה קבוצת אנשים נשמח אם תשתלבו בפעילויותינו ותהיו חלק בלתי נפרד מאיתנו.

§      בעתיד הקרוב יפתח מחזור חדש לגיוס מתנדבים ופעילים ל"ברית עולם", אשר ישתלבו במגוון הפעילויות שלנו בהתאם ליכולתם ותחומי התעניינותם. לקראת שילובם ב"ברית עולם" אנו מקיימים קורס הכשרה למתנדבים ולפעילים החדשים.

 

קורס הכשרה בנושא סיוע הומניטארי בינלאומי ותיקון עולם:

§      מטרת הקורס הינו להכשיר את המתנדבים לפעילות בברית עולם, תוך חשיפתם לעולמות התוכן הרלוונטיים ובכללם להכיר ולפגוש את מציאות החיים במדינות מתפתחות ממבט כלכלי, פוליטי, תרבותי וחברתי; ללמוד על אסונות טבע ואסונות מעשה אדם; להכיר את תופעת הפליטות ממבט היסטורי וגלובלי, על המקורות להיווצרותה, ועל מצבם של הפליטים בעולם בכלל ובישראל בפרט. במסגרת הקורס יחשפו המשתלמים לעשייה ההומניטארית הישראלית ויכירו מקרוב את מגוון תוכניותיה ופעילויותיה של "ברית עולם".

§      קורס ההכשרה יפתח בתחילת חודש פברואר, ביום חמישי 05.02.2009 בין השעות 18:00 – 21:30. הקורס ייפרס על שישה מפגשים עוקבים ויסתיים ב 12.03.2009. הקורס יתקיים במשרדי ברית עולם, בבני ברק רחוב הלח"י 27 (ליד קניון איילון).

§      ניתן להירשם לקורס עד ליום שלישי  3.2.2009  הקבלה מותנית במעבר ראיון אישי.

 

אם ברצונכם ללמוד, לעשות, לשנות – אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו, להשתתף בקורס ובהמשך להשתלב במגוון פעילויותינו.

 

לפרטים  נוספים:

אביטל בנאי – מתאמת הפעילות בברית עולם

050-2099968

avital@britolam.org


תאריך 5/02/2009 - 12/03/2009
מיקום משרדי ברית עולם
עבור לתוכן העמוד