משרד הבטחון – אגף השיקום

The Ministry of Defense -  The Rehabilitation Department


מטרות:
הפעלת מתנדבים לליווי ועזרה חברתית במשפחות נפגעי צה"ל.

Aims:
Volunteers are part of the service of the Department of Rehabilitation, in the Ministry of Defense. Their work expresses the commitment of the department, to the families of those who fell during their military service – bereaved parents, widows and their children – and those who were wounded and became disabled. The services of the volunteers come as an addition to a wide range of rehabilitation services and are part of a long term commitment to "be-there” for the families.

שירותים ופעילויות:
מתנדבי אגף השיקום יוצרים קשר עם הורים שכולים, אלמנות, יתומים ונכי צה"ל. סיוע המתנדבים הוא חלק מהשירותים של אגף השיקום וכחלק מהקשר ארוך הטווח והרצוף עם המשפחות. תפקידם הוא לתמוך ולהקשיב, לשמש כמתווכים בין המשפחה לקהילה ולסייע בבעיות קונקרטיות. הם מביעים את הכרת התודה והאכפתיות של האגף לשלומם של הזכאים ומהווים מקור תמיכה וידידות.
 מכיוון שהם אינם אנשי מקצוע,  אין לקשר זה סממנים טיפוליים וממסדים.

תנאי קבלה: 
כל מועמד עובר ראיון פרטני או קבוצתי ומצטרף לקבוצת הדרכה קבועה הנפגשת אחת לשבועיים בהנחיית מדריך מקצועי ועובד סוציאלי או פסיכולוגי. (לפני ההצטרפות הוא עובר סדנת הכנה). כל המתנדבים נמצאים בקבוצות הדרכה וזהו התנאי להתנדבותם. קבוצות אלה מהוות מקור של למידה, תמיכה ופיקוח.

הארגון נוסד בשנת:   1973

סניפים:  7

מספר חברים רשומים:   1,100

ליצירת קשר:
רחוב דוד אלעזר 18, הקריה תל-אביב 61909
טלפון:  03-6977441    

פקס:  03-6977114

לאתר הבית לחצו כאן

עבור לתוכן העמוד