בית חם - עמותה לילדי SMA וילדים עם צרכים מיוחדים

"המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם ומלואו"

עמותת "בית חם" נוסדה כדי להעניק סיוע לילדים חולי SMA ולבני משפחותיהם, לשפר את איכות חייהם מבחינה רפואית וחברתית, לפעול למענם  מול הממסד וליזום פעולות משותפות לילדים בריאים וילדים עם צרכים מיוחדים.

מרביתנו חוזרים כל ערב אל בתינו, לבן הזוג שחזר מהעבודה ולילדים שהיו בבית הספר ואנו מתייחסים לזה כדבר מובן מאליו ושגרתי. כך זה אמור להיות בכל משפחה נורמלית. אך יש משפחות אחרות בישראל.

לצערנו קיימות מאות משפחות בישראל בהן האב והאם אינם יכולים לעבוד, להפגש עם חברים, לנסוע לחופשה או סתם ללכת לקניון. אלו משפחות ה- S.M.A. הורים אלו במקום לחיות חיים נורמליים ולגדל את ילדיהם כמו כולנו, מטפלים בילדם שנולד עם מחלת S.M.A המחובר למכונת הנשמה 24 שעות ביממה תוך כדי שהם מזניחים את ילדיהם הבריאים ואת עצמם. כמו כן, קיימים גם מקרים בהם ההורים מתמוטטים אל מול הידיעה כי הרך שזה עתה נולד להם חולה במחלת ניוון שרירים סופנית והם נוטשים אותו בבית החולים.
גב' עטרה חיימוביץ' הקימה את עמותת "בית חם" בעקבות זה שהיא בעצמה אימצה תינוק חולה S.M.A שנינטש על ידי הוריו בבית החולים. עטרה ראתה את חוסר האונים של המשפחות שצריכות להלחם בנוסף למחלת ילדם, גם בבירוקרטיה של מדינת ישראל.

עמותת "בית חם" כשמה כן היא. זהו הבית של הילדים החולים במחלת ה- S.M.A. ב"בית חם" הם זוכים לחום ואהבה ומתייחסים אליהם כאל ילדים רגילים. העמותה מהווה מסגרת תמיכה פסיכולוגית והדרכה להורים המעניקה להם את התחושה שהם לא לבד, מחזקת אותם וגורמת לחיזוק הקשר בינם לבין ילדם החולה. הניסיון מלמד כי הורים שתחילה נטשו את ילדם והוא הגיע ל"בית חם" לוקחים חזרה את ילדם הביתה לאחר פרק הזמן בו הילד שהה ב"בית חם" וזאת בזכות התמיכה וההדרכה המוענקות בעמותת "בית חם". ילדים רבים אשר הרופאים הקציבו להם שנה לחיות חיים כבר יותר משבע שנים.

על מנת להמשיך ולהרחיב את פעילות העמותה בסיוע לילדים ולמשפחות אנו מבקשים להקים מעון יום עבור הילדים. מעון יום יוכל לשחרר את ההורים לעבודה ולהקדשת זמן לשאר ילדיהם הבריאים אשר מכורח המציאות הקשה נדחקים הצידה. מעון יום משעות הבוקר ועד הערב, בו יקבל כל ילד טיפול ממורה לחינוך מיוחד, קלינאי תקשורת, פיזיותרפיסט ופעילות של ריפוי בעיסוק יוכל לקדם ולשפר את איכות חייהם של הילדים.
כל סיוע יוכל לקדם רבות את פעילותה של עמותת "בית חם" לילדי S.M.A. צוות עמותת "בית חם" מזמין כל אדם לבוא ולסייר בבית העמותה, על מנת לראות ולחוש באופן בלתי אמצעי את החום, האהבה והאכפתיות המוענקים לילדים היקרים.


אין מרפא אך יש תקווה

 לפרטים נוספים ויצירת קשר:
רח' שמשון 1, ת.ד. 44646, חיפה 
טלפון : 04-8248172/3/4/5
פקס: 04-8112024
דוא"ל:
BAYTCHAM@017.net.il
      
למעבר לאתר הבית לחצו כאן 

עבור לתוכן העמוד