עמותת "ילדים שלנו" במרכז לרפואת ילדים שניידר, פתח תקוה

Our Children FOUNDATION

עמותת "ילדים שלנו" הנה ארגון התנדבותי ללא מטרות רווח, הפועל לרווחת הילדים המאושפזים במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל. 450 חברי העמותה עוסקים במסירות רבה בפעילות ענפה המכוונת כולה לרווחת הילדים החולים ובני משפחותיהם. העמותה נוסדה ע"י גב' הלן שניידר (ז"ל) אשר יחד עם בעלה, מר ארווין שניידר, ייסדו את המרכז הרפואי המיוחד הזה.
מטרתה העיקרית של "ילדים שלנו" היא לתמוך בילדים במהלך תקופת אשפוזם. העמותה רוכשת ציוד שוטף למחלקות, למערך החינוכי ולחדרי הפעילות בכל מחלקה.

תחומי הפעילות של העמותה כוללים:

  1. הקמת יחידות ופרוייקטים מיוחדים.
  2. רכישת ציוד.
  3. מתן סיוע לצוות הרפואי, הסיעודי והחינוכי.
  4. תמיכה, עידוד ומילוי משאלות של הילדים המטופלים.
  5. חלוקת מתנות והפתעות לכל ילד שמתאשפז בביה"ח והפתעות לפני ניתוחים וטיפולים.
  6. ארגון ימי הולדת ומסיבות בחגים לעידוד הילדים.

כמו-כן עמותת מפעילים מתנדבי "ילדים שלנו" את פרוייקט "הסטארלייט": הפרוייקט המיוחד הזה עוזר לילדים מאושפזים להתמודד טוב יותר עם מחלתם דרךמשחק וטכנולוגיית מחשבים באינטרנט, video conference ומשחקי מולטימדיה ממוחשבים. מרכז הסטארלייט מציע לילדים מקום משחק מיוחד באווירה מיוחדת בה הם יכולים להתנתק מהמציאות היום יומית ולשכוח ולו לשעה קלה את מחלותיהם ואת הטיפולים אותם הם עוברים.
מרכז הסטארלייט מנוהל בחסות מתנדבי "ילדים שלנו" יחד עם צוות מקצועי.
שעות הפעילות: ימים א' - ה', בשעות 19:00 - 9:00. (בשעות 15:00 - 12:00, המרכז פתוח לילדי המחלקה האונקולוגית בלבד).
הפעילויות מיועדות לילדים המאושפזים החל מגיל 10 חודשים ואילך ולהוריהם. ילדים בני כל גיל יכולים למצוא פעילות המתאימה לצורכיהם ולרצונותיהם.
הפרוייקט משרת כ- 13,000 איש בשנה. המספר הזה יעלה עם הפעלת פרוייקט המחשבים הנישאים, בו המתנדבים יביאו מחשבים נישאים לילדים שאינם יכולים להגיע למרכז הסטארלייט.
כמו כן כדי לנסות להנעים את משך ההמתנה במרפאות, יזמנו את פרוייקט ה"סטאר-זום". הילדים מקבלים ביפרים במחלקות, המאפשרים להם להמתין לתורם במרכז הסטארלייט. עם הגיע תורם לטיפול או בדיקה במחלקה, יזומנו באמצעות הביפרים לחזור אל המחלקה.

 אתר העמותה

עבור לתוכן העמוד