אש"ת

"אש"ת" הינה עמותה לשיקום תעסוקתי שהוקמה על-ידי משרד הבריאות בראשית שנת 1985, ומטרתה להקים מפעלים ושירותים על-מנת לקלוט ולהעסיק בהם נפגעי נפש, שאינם יכולים להיקלט בשוק העבודה החופשי. מפעלי "אש"ת" ממוקמים באזורי תעשייה, דבר התורם אף הוא לתחושת השייכות של המשתקמים לכלל ציבור העובדים בייצור.

העבודה, שהיא ערך חיובי בחיי כל אדם, מהווה גורם מרכזי בתהליך השיקומי של הנכה חולה הנפש ושל השתלבותם בחיי הקהילה. מסגרת התעסוקה השיקומית מתמקדת בצד הבריא של הנכה חולה הנפש. דפוסי התנהגות נורמטיביים כמתחייב מהימצאות במקום עבודה, כמו משמעת, עמידה בלוח זמנים כנדרש בתהליך הייצור, דו שיח עם חברים, מדריכים ומנהלי עבודה, כל אלה תורמים לחיזוק יכולתו של הנכה חולה הנפש להתמודד עם בעיות היום יום של החיים בקהילה.

מטרות "אש"ת" הן הבטחת מקומות תעסוקה לחולי נפש השוהים בקהילה ו/או בתהליך שחרור מבתי חולים פסיכיאטריים ואינם יכולים בשוק העבודה החופשי; שיפור כושרם של המשתקמים לשילוב בקהילה על-ידי מימוש ופיתוח יכולתם התעסוקתית; שיפור איכות החיים והדימוי העצמי של המשתקמים; אימון וחיזוק הכושרים של המשתקמים להיקלט בשוק העבודה החופשי בתיאום עם הגורמים המטפלים; הפחתת לחצים מבני המשפחות של המשתקמים; הורדת שיעורי האישפוז.

תחומי פעילות ופרויקטים

ל"אש"ת" שמונה מפעלים בכל חלקי הארץ, קרית שמונה, קרית ביאליק, נתניה, כפר סבא, פתח תקוה, חולון, קרית גת ובאר שבע. המפעלים מתמחים במוצרי קרמיקה, מוצרי עץ ובמוצרי נייר וקרטון. המשתקמים מופנים למפעלים על-ידי מוסדות בריאות הנפש, ומתקיים קשר רצוף בין מנהלי המפעלים והגורמים המפנים. מספר המשתקמים נכון לשנת 2005 הוא למעלה מ-600 איש.

 

ליצירת קשר:
הבנאי14, חולון, 58851
טלפון:  03-5502932
פקס:  
03-5502942
דוא"ל:
eshet11@bezeqint.net

למעבר אל אתר העמותה לחצו כאן.

עבור לתוכן העמוד