מכתבי תודה - יום עיון בנושא: "אסרטיביות"

יורם שלום,
ברצוני לציין  כי יום העיון שהועבר היום  בנושא אסרטביות בהנחיית אסף, היה מרתק מאוד וזהו נושא שמאוד רלוונטי לעולמנו. בנוסף, האסימולציות ולקיחת דוגמאות מהמציאות  של חבריי הקבוצה הקנו כלים מקצועיים להעברת מסרים כראוי עבור מתנדבים ואנשים איתם אנו באים במגע בעולם העבודה.
 
מריה לפלר


יורם שלום
ראשית ברצוני להודות לך על היום המרתק והמעניין ב"אסרטיביות"
נוכחותך הרשימה אותי במעט שאמרת ובעיקר במה שלא אמרת....

עמנואל רונן


אסף שלום
הרשה לי לומר לך כמה מילים.
אתמול היתה לי אישית חוויה מרתקת לשהות במחיצתך ובחברת הקבוצה הנפלאה של האנשים.
כאדם שבמשך שנים רבות עמד בכיתה והשתדל ללמד ולחנך צעירים, אומר לך, שהצלחת להטמיע ולהבהיר את מהותה של האסרטיביות, זה כלי שעשוי לשנות חייו של אדם ולעשותו טוב יותר לעצמו ולאחרים. אני, במסגרת ההתנדבות בכיתות ו' באשדוד אפרוש לפני התלמידים, בגובה העיניים, את האלטרנטיבה הזאת לאלימות ולהידברות. אני מצפה לפגישות נוספות עמך ועם הקבוצה, הדיאלוג היה אינטימי ומאוד אנושי.
מדוע כל פעם שאני נפגש עם אנשים מתנדבים, נדמה לי שאני נוחת על פלנטה אחרת וכשהמפגש מסתיים אני חוזר לעולם אחר. ועד כה לא מצאתי תשובה לשאלה:
מהי המציאות המדומה ואיזו היא המציאות המציאותית.
אוליי לך יש שמץ (כך עונה הנכד שלי לשאלות שלי: "אין לי שמץ" זה מה שאמרנו בשיעור, הכל אצלם קצר, חבל להם על הזמן....).

 ולסיום, קטע נפלא, שיש בו מה שרציתי לומר ולא אמרתי:

ימים מיוחדים 
 ישנם ימים מיוחדים בימינו,המסומנים בלוח באות אדומה. אילו באים כשאנו פוגשים באנשים שמרגשים אותנו כמו שיר טוב, אנשים אשר לחיצת ידם שופעת אהדה ללא אומר, ואשר טבעם הנעים, העשיר, מביא לנשמותינו הלהוטות, קצרות הרוח מנוחה ורוגע נפלאים....ייתכן שלא ראינו אותם לפני כן, והם לעולם לא יחצו שוב את נתיב חיינו, אולם ההשפעה של טבעם הרוגע, הנינוח, הוא כצורי על פצעי מצוקותינו, ואנו חשים את מגעו המרפא כמו שהאוקיאנוס חש את את נחל ההרים המביא זרם רענן לתוך מי המלח שלו.                      הלן קלר

 

עמנואל רונן 

                                                                                 

 

עבור לתוכן העמוד