מדבריו המרגשים של הזוכה סעאדי זיאד
הגדל

פעילותו ההתנדבותית של סעדי זיאד נמשכת זה כ-17 שנה. כיום הוא משמש כיו"ר ארגון "יד לבנים" הבדוויים. סעדי הקים את סניף "יד לבנים" הבדוויים ואתר ההנצחה הממלכתי לזכר החללים בו מתקיימים כל האירועים להנצחת הבדוויים בישראל. כ 157 חללים זוכים להנצחה בארגון ו2440 משפחות בדואיות שכולות מקבלות תמיכה. בנוסף, דואג סעדי זיאד לסיוע לאלפי בדואים במצוקותיהם, בחינוכם לשרת בצה"ל וחיזוק הקשר לישראל. בפעילותו קידם ותרם להרגשת השוויון, לקרוב לבבות, להבנה, וסולידאריות חברתית חזקה. בשנת 2004 הדליק סעדי זיאד משואה כהוקרה על פעילותו.

"אחי ואחיותי, נשיאות נכבדה, קהל  נכבד,
ברגשי כבוד והדרת קודש ניצב אני לפניכם במעמד מכובד זה ומביט בגאווה אל העבר וההווה ובסיפוק רב לעתיד.

גם במעמד זה נזכור כולנו בגאון ובאבל את חללינו, עזי הנפש ונפלאי המעש, ראשי המחץ  במערכות הניצחון, אשר נפלו על במותיו חלל, מאה שישים ושלושה חללים מקרב האוכלוסייה הבדואית. הם שהשכילו וכרתו את ברית הדמים ואנו ממשיכי דרכם  ובהתאם לצוואתם מגלמים וכורתים את ברית האחים החיים.

אהבתי וכיבדתי את אבי סאלח סעדי ז"ל שהיה קצין במשמר הגבול ונהרג בתקרית עם המחבלים. הוא היה לי מורה הדרך וירשתי ממנו את רוב ערכי האהבה לזולת אשר מהם בא לי   כמעט כל מה שיש בי; רק  השגיאות שעשיתי ואעשה בחיי הן משלי.

מצעירותי התמסרתי לעבודת ההתנדבות שאהבתי בכל ליבי ונפשי כי זה היה תוכן חיי, ולא עשיתי יותר מניסיון למלא חובתי כלפי האנושות, האומה, והמדינה, זו היא האמת הפשוטה וכזה אני  נשאר ואשאר ואת כל מה התנדבותי עשיתי רק משום צורך נפשי עמוק שלי ואיני סבור שמגיע לי בשביל כך איזו  תודה או פרס.

ואם כבר נפלה החלטתכם, הרשו לי להביע בפניכם את תודתי העמוקה ולהסתפק בביטוי של הכרת טובה מקרב לב על החלטתכם.

במעמד מכובד זה  שותפים  איתי לדרך הנהלת "יד לבנים" הבדואים  והארצית, עובדי משרד  הביטחון, קציני ומפקדי משמר הגבול ומשטרת ישראל ומפקדי וחיילי צה"ל, מתנדבי "יד לבנים" ובני משפחתי היקרים שבלעדי תמיכתם, עידודם והבנתם, לא  הייתי זוכה למעמד מכובד זה."

עבור לתוכן העמוד