דברי יו"ר הוועדה להענקת אות המופת - פרופ' יוסי קטן
הגדל

לוועדה לבחירת אות המופת בעבור פעילות חברתית, המוענק מדי שנה במסגרת כנס שדרות, הוגשו כמאה ארגונים ואישים, הפועלים במגוון רחב של תחומים ותורמים לקידומה ולהתפתחותה של החברה הישראלית.

מלאכת בחירת הארגונים והאישים שזכו באות המופת היתה על כן קשה ביותר. לאחר התלבטויות רבות, החליטה הוועדה להעניק את אות המופת לשלושה ארגונים הפועלים כבר שנים רבות בשלושה תחומים שונים, ואשר פעילותם מאופיינת על ידי כמה תכונות מרכזיות: מחויבות חברתית גבוהה, יצירתיות רבה ופיתוח שירותים ותחומי פעילות חדשים, המספקים מענים הולמים לצרכים חברתיים שלא זכו לכיסוי הולם. ארגון "לא – לחימה באלימות נגד נשים" העלה את המודעות הציבורית לבעיית האלימות נגד נשים, ופיתח שירותים חדשים להתמודדות עם בעיה זו. ארגון "צהר – חלון בין עולמות" פתח נתיבים חדשים לפיתוח יחסי שיתוף פעולה בין דתיים וחילוניים במדינה. "קרן אייסף" – קרן לשוויון הזדמנויות בחינוך, שתרמה לקידום השכלתם של בנים ובנות המשתייכים לשכבות חברתיות חלשות, ולשילובם במערכות חברתיות שונות.

השנה מוענק גם אות מופת מיוחד לקרן "סאקט"א רש'י" בעבור פעילותה הייחודית בעת המלחמה בצפון.

בהענקת האות לארגונים אלו אין כדי להפחית את ההערכה הרבה לפעילותם של הארגונים ההתנדבותיים האחרים, ושל המתנדבות והמתנדבים התורמים להתפתחותה של החברה הישראלית ולשמירת צביונה ההומאני. 

 

פרופ' יוסי קטן

יו"ר הוועדה להענקת אות המופת

עבור לתוכן העמוד