תעודת הוקרה לדר' ויקי שירן 1947-2004 לוחמת למען צדק חברתי

ויקי שירן נולדה בקהיר בשנת 1947 והייתה בין מניחי המסד והחזןם לתנועות חברתיות שקמו בישראל. מהמנהיגות המובילות בתנועות לצדק חברתי שקמו החל מראשית שנות השבעים. ויקי שירן לקחה חלק מרכזי בתנועות מחאה מזרחיות וברבות מהן נמנתה על המייסדים. לוחמת למען צדק חברתי, אוהבת אדם ונשמתה שוררת.

סדר היום החברתי ההולך ותופס היום את מקומו  בלב עיניינם של ישראלים רבים  הוא תוצאת מפעלה ההרואי של ויקי שירן. ויקי עמדה מעברו האחד של הנהר ודרשה אמת חברתית יוקדת בפניה של החברה הישראלית בשנים שבהם שפתיה נעו אך קולה לא נשמע בלבבותוינו.

עת היה צריך להוביל את החברה הישראלית למקום של צדק חלוקתי ממשאבי השידור, תוכניות טלוויזיה ושאלת הבעלות והחלוקה הצודקת, שם היתמרה דמותה, בולטת, נחושה ומייעדת לחברה הישראלית מקום טוב יותר.

עשרות המאמרים אותם כתבה בעיתונות הישראלית בכתיבה פובליציסטית יוצאת דופן בבהירותה ובחזונה, ליווי תמיד את עשייתה העצומה.
ויקי שירן הייתה פעילה בתנועות פמיניסטיות והובילה שחרור והעצמה של נשים מזרחיות ותנועות למען שלום. ויקי שירן העמידה תלמידים רבים במוסדות להשכלה גבוהה  וכן כיהנה במועצות ציבוריות והנהלות של מוסדות תרבות.


ויקי שירן שלחה ידה בכתיבת תסריטים, ואף ערכה והפיקה סרט מרגש ומרטיט על ילדי השואה, כשהיא מע ניקה להם בסרטה מבט חם , מפרק מזרות וזכרון נצח.
בחודש מארס 2004 הלכה ויקי שירן לעולמה לאחר מחלה קשה.


ויקי שירן חייתה בתל אביב. הייתה נשואה, אם לשתי בנות וסבתא לנכד אחד.

ספר שיריה "שוברת קיר" בהוצאת עם עובד ראה אור שנה לאחר מותה.


תעודת ההוקרה שהוענקה לויקי שירן לצפייה בנימוקים להענקת תעודת ההוקרה אנא לחץ עליה

עבור לתוכן העמוד