קיבוצניקים עם החברה 26.5.2016

27/05/2016
קיבוצניקים עם החברה   26.5.2016 (הגדל)
קיבוצניקים עם החברה
26.5.2016
והשבוע: מתנדבים באמנות, משמחים כלות וחתנים, בועטים למען דו-קיום, עושים מהפכה חברתית, וקוטפים בנהלל
מתנדבים באמנות בגבעת חביבה

התנדבות באמנות
במרכז לאמנויות בגבעת חביבה רואים באמנות כלי חוצה גבולות לגישור בין פערים ותרבויות. כעת מציע המרכז, שכולל ספריה, סטודיות וגלריה, גם אפשרויות להתנדבות באווירה של יצירה ועשייה אמנותית. ההתנדבות - בהדרכה, תיעוד או סיוע למחלקות השונות - מותאמת לכישוריו ויכולותיו של כל מתנדב.
לפרטים נוספים , הקליקו כאן

צילום: ״המרכז לאמנויות גבעת חביבה״

עוזרים לצעירים לחגוג
מתנדבים לשמח חתן וכלה
קבוצת סטודנטים מ״תוכנית רבין למנהיגות״ במרכז הבינתחומי בהרצליה יזמה את פרויקט "מברוק", שמטרתו לקיים חתונה ראויה לזוגות שידם אינה משגת.
הפרויקט מבקש לסייע לזוגות צעירים, ללא הבדלי דת, גזע ומין, שמתקשים במימון חתונתם. השאיפה היא שהזוגות והמשפחות שחגגו בסיוע הפרויקט יהפכו לחלק מקהילת המתנדבים שתשמח זוגות נוספים.
יוזמי הפרויקט מבקשים מהקיבוצים והקיבוצניקים להיות שותפים לדרך, ויישמחו לסיוע בכל התחומים הקשורים לאירועים: אולמות, צלמים, קייטרינג, מאפרים ועוד. 
יכולים לעזור? פנו ליונתן, בטלפון 053-8062467, דוא״ל yonatan.shai@gmail.com, או לנועה, בטלפון 052-5016482, דוא״ל Noadahan25@gmail.com

צילום: roger, rgbstock
הנשיא עם מצטייני ״שער שיוויון״. צילום: מארק ניימן, לע״מ
מתנדבים להבקיע שער שוויון
24 ילדים וילדות - בהם יהודים, דרוזים ומוסלמים - כולם חניכים מצטיינים של פרויקט "שער שוויון", התארחו השבוע (25.5) בבית הנשיא. ״שער שוויון״ שואף לחברה טובה יותר על בסיס השילוב של חינוך לסובלנות, דו־קיום וכדורגל. גם נבו זעירא בן קיבוץ מצובה וכיום בכפר גלעדי היה בבית הנשיא. הוא סטודנט לביו־טכנולוגיה במכללת תל חי,  שמאמין בשילוב שבין ספורט וחינוך, שהביא אותו להתנדב ב״שער שוויון״ - בתחילה כמאמן וכיום כמנהל מחוז גליל עליון.
עוד על הפרויקט תוכלו לקרוא כאן

צילום: מארק ניימן, לע״מ
מסע לקומונות ולחיי השיתוף עם ניצן הורוביץ

מהפכה של התנדבות
יש צעירים שאצלם המעורבות החברתית היא אורח חיים. העיתונאי והח״כ לשעבר ניצן הורוביץ יצא למסע מצולם בעקבות התנועות החברתיות שעושות מהפכה שקטה בעזרת הקבוצות השיתופיות והקיבוצים העירוניים ברחבי מדינת ישראל. הוא פגש צעירים ומבוגרים שהקדישו את חייהם לשינוי חברתי דרך חינוך, וחיים את השינוי הזה ביומיום שלהם ושל משפחותיהם.
מוזמנים להצטרף למסע של שליחות ושיתוף ולצפות בסרט כאן

קוטפים בנהלל. (צילום: לקט ישראל)

מתנדבים לקטוף בנהלל
רצינו להזכיר לכם שגם מחר (27/5) יתקיים קטיף סוף החודש של ״לקט ישראל״ בשדות מושב נהלל בשעות
 8:00-12:00. כרגיל, היבול שייקטף יועבר למען כל אלו הזקוקים לו, בכל רחבי הארץ, ללא הבדל דת, גזע או מין. 
ההשתתפות בקטיף מיועדת למשפחות ואינה כרוכה בתשלום, אך נדרשת הרשמה מראש. 
להרשמה, לחצו כאן

עבור לתוכן העמוד