קיבוצניקים עם החברה 19.5.2016

19/05/2016
קיבוצניקים עם החברה 19.5.2016 (הגדל)
קיבוצניקים עם החברה
19.5.2016
והשבוע: מתנדבים להנציח את הנופלים, לומדים להכיר את דור העתיד, מאפשרים טיולים אתגריים לבעלי מוגבלויות, מעניקים מתנות לילדים חולים, וכותבים על מעורבות ושייכות
תורמים מערכת השקיה לזכר הנופלים
אחת הטייסות של חיל האוויר עברה לאחרונה למשכנה החדש, ובין השאר ביקשה לנטוע שדרת זיכרון להנצחת נופלי הטייסת – עץ זית לכל אחד מ-22 החללים. למהלך תכנון השדרה, התגייסו גם אנשי "נטפים" מפעל מוצרי ההשקיה של קיבוץ חצרים. 
וכך כתב להם מפקד הטייסת: "התרגשתי לראות את 'צבא' העובדים שהבאתם, את המקצוענות ואת השמחה שבה אתם עושים את העבודה, והכל בהתנדבות... העמדתם לרשותנו מערכת לתפארת – הן בתחומי השדרה והן בתוספות לאזורים האחרים. שדרת הנופלים היא מקום חשוב ביותר עבורנו ועבור המשפחות השכולות, והינה נדבך מרכזי בזיכרון אנשינו. ועל כך תודתי הרבה לכם".
צילומים: באדיבות ״נטפים״
נטפים בנטיעות בטייסת
להכיר את דור העתיד

להכיר את הדור הבא
״תובנות בחינוך״ הוא מיזם חינוכי ישראלי, שמסייע למנהלי בתי ספר לחולל מהפך חינוכי וחברתי במרכזים החינוכיים שבניהולם. ביום שישי הבא, 27/5, יקיים המיזם את כנס TEDxYouth@WhiteCity בתיכון עמל-שבח-מופת בתל אביב, ולצידו הפנינג של מקוריות וחדשנות. בכנס בינלאומי מעורר השראה ידברו צעירים וצעירות יוצאי דופן על כישרונם הייחודי, חייהם, ניסיונם ושאיפותיהם. כל זאת, לצד דמויות מפתח מן החינוך, התרבות, ההנהגה, העסקים הטכנולוגיה והאקדמיה של ישראל. האירוע הוא ללא תשלום, אך כרוך בהרשמה מראש.
לפרטים נוספים ניתן לפנות לאיריס חדד-תאנה, במייל iris@tovanotb.org

פאראטראקר
מעורבות חברתית בתנאי שטח מאתגרים
מיזם פאראטרק (Paratrek) מאפשר לאנשים עם מוגבלות בתנועה לטייל במסלולים שאינם נגישים בחיק הטבע ובתנאי שטח מאתגרים כמו אתרי קמפינג, סנפלינג וטיפוס הרים בארץ ובעולם. כל זה מתאפשר למטיילים עם מוגבלויות פיזיות בעזרת ה"פאראטרקר" - כסא גלגלים ייחודי שפותח על ידי יזמי הפרויקט, עמו ניתן לנוע גם בתוואי שטח קשים ובסוגי קרקע שונים, מכשולים ומדרגות. המיזם מאפשר שילוב של מסגרות שונות - כולל טיולי בית ספר - עם אנשים עם מוגבלות, ונעזר גם בצוות של טיילים מתנדבים.
עוד פרטים תוכלו למצוא כאן

צילום: Paratrek
בית המתנות של יאיר
תורמים צעצועים לילדים מאושפזים
מירב הולנדר יזמה את הקמתו של ״בית המתנות של יאיר״, לאחר הטרגדיה שפקדה את בנה הקטן, יאיר יונתן. זהו מוקד לאיסוף צעצועים חדשים, כתרומה עבור ילדים המאושפזים בבתי חולים. הבית בפתח תקווה (רח׳ הביטחון 4) מלא במתנות חדשות המיועדות לילדים חולים המאושפזים בבתי חולים בכל רחבי הארץ ולילדים נזקקים באשר הם. כל המתנות הן תרומות שתרמו אנשים, תלמידים וילדים מרוחב ליבם ומהרצון להושיט ילד לילד החולה. המתנות מגיעות לחדרי המתנות בבתי החולים, והילדים מוזמנים לבחור איזו מתנה שהם חפצים.
פרטים נוספים תוכלו למצוא אצל מירב הולנדר, בטלפון 052-6162233
מגלים אחריות עם ״פעמונים״

כותבים למגזין ג׳וינט-אשלים
״עט השדה״ הוא כתב עת בהוצאת ג'וינט-אשלים בנושא ילדים, נוער וצעירים במצבי סיכון ובני משפחותיהם, היוצא לאור פעמיים בשנה. נושא הגיליון הקרוב של המגזין הוא ״שייכות ומעורבות״, ועורכיו מזמינים כותבים להגיש להם מאמרים בנושאי שייכות ומעורבות חברתית על שלל היבטיהן. את המאמרים יש לשלוח ל-lemida@jdc.org  עד לתאריך 3/7/16.
לשאלות ולבירורים, ניתן ליצור קשר עם שירה זיוון במייל 

עבור לתוכן העמוד