יום מעשים טובים: חוגגים עשור בעשיית טוב

17/01/2016
יום מעשים טובים: חוגגים עשור בעשיית טוב (הגדל)

יום מעשים טובים שיציין השנה 10 שנות פעילות יוצא לדרך ויש למה לצפות. 3.5 מיליון שעות התנדבות, כמיליון מתנדבים ויותר מ-11,000 פרויקטים בארץ ובעולם. אז איך מארגנים את היום הזה? שרון טל, מנהלת העמותה ואסנת סטוצ'ינר, רכזת משאבי קהילה בהוד השרון, באולפן ynet. צפו

הפרויקט שיחגוג השנה עשור ויתקיים ביום שלישי ה15 במרץ בישראל וב-10 באפריל ברחבי העולם, צפוי להביא מספר שיא של למעלה מ-3.5 מיליון שעות התנדבות, כמיליון מתנדבים בכל רחבי הארץ, כ-11,000 פרויקטים, ועוד מאות פרויקטים ב-70 מדינות ברחבי העולם.

היום עצמו יתקיים בעוד חודשיים, יום שלישי ה-15 במרץ וב-10 באפריל בעולם. כמדי שנה, ההתגייסות בישראל ובעולם לעשיית מעשה טוב למען הזולת עצומה, ולמעלה ממיליון ישראלים צפויים להירשם השנה לפרוייקט הייחודי ועוד כמה עשרות אלפים ברחבי העולם בעשרות מדינות דוגמת ברזיל, איטליה, ארה"ב, גרמניה, ארגנטינה, רוסיה, פנמה ועוד.

 יום מעשים טובים הוא יום שיא של עשייה מתמשכת לאורך כל השנה. אנשים פרטיים, קבוצות, ארגונים, תנועות נוער, חיילים, תלמידים, סטודנטים וחברות עסקיות יקיימו ביום זה פעילויות מגוונות: ניקוי יערות, שיפוץ וצביעה של מועדוניות ומוסדות רווחה, ניקוי חופים, ימי כיף לאוכלוסיות מיוחדות, טיפוח גינות קהילתיות, פעילות עם ניצולי שואה, עם קשישים ועם בעלי צרכים מיוחדים. לדברי שרון טל מנהלת העמותה, כל אדם, קבוצה וקהילה מוזמנים לעשות מעשה טוב, קטן או גדול, על פי כישוריהם ויכולתם, החל מחיוך למישהו, הזמנה לארוחת, ביקור בביתו של שכן קשיש ועד להתנדבות בפרויקטים למען החברה והסביבה.

אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ייקחו חלק בעשיית הטוב ויעניקו מכישוריהם למען אחרים. החברה הערבית שותפה גם היא ליום זה ובמרבית היישובים הערביים יתקיימו גם השנה פעילויות במסגרת יום מעשים טובים.

בנוסף לכך, ברחבי הארץ יתקיימו 5 אירועי חוצות מרכזיים עם ערך מוסף לכל המשפחה, 10 אירועים בברים בתל-אביב במסגרתם יתקיימו מפגשים עם דמויות מעוררות השראה ו-10 תערוכות אמנות אשר יתקיימו בבתי קפה לרגל שנת העשור. שדרת רוטשילד בתל-אביב תהפוך לשדרת יועצים בה אנשי מקצוע בתחומים שונים יתמקמו על ספסלים ויעניקו ייעוץ אישי והכוונה לכל אדם המעוניין בכך ללא תשלום.

"המיזם, שנולד לפני כעשר שנים, חצה גבולות והפך לגורם בינלאומי מאחד בזכות הפשטות שבו, ובגלל היכולת של כל אחת ואחד להתחבר אליו ולקחת חלק ביוזמה", אומרת הפילנטרופית ואשת העסקים שרי אריסון יוזמת יום מעשים טובים. "מדי שנה אנו מוקסמים מהיצירתיות של האנשים ומהרעיונות הרבים לעשיית טוב. יוזמות רבות בארץ ובכל העולם חצו גבולות והמטרה היא ליצור מסה קריטית של עשיית טוב שתביא לשינוי חיובי בעולם".

רפי אלול, יו"ר עמותת "רוח טובה" הפועלת תחת הקרן המשפחתית על-שם תד אריסון מוסיף כי "במהלך השנים האחרונות גילינו, כי אנשים וקבוצות שהצטרפו ליום מעשים טובים ממשיכים להתנדב במשך כל השנה ולתרום מכישוריהם ומהידע שלהם לחברה".

להרשמה ולהשתתפות ב"יום מעשים טובים" היכנסו לאתר  .

 http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4753902,00.html

עבור לתוכן העמוד