המתנדב יורם כהן
הגדל


 יורם כהן, על מינויך גם באתר "רינונים"
    

יורם כהן, תושב אזור, המשמש יו"ר אנוש – העמותה הישראלית לבריאות נפש, נבחר לשמש כדירקטור הפורום העולמי לבריאות הנפש - WFMH, לשנים 2015-2017.

ועדת המינויים בחרה בו לתפקיד הרם ובאסיפה הכללית של קונגרס בריאות הנפש העולמי שיתקיים בקהיר בחודש אוקטובר 2015 בהשתתפות נציגים מכל המדינות היא תאושר פורמלית. הפורום העולמי נוסד בשנת 1948 וחבריו משתייכים ליותר מ-100 ארצות ו-6 יבשות. החברות בפורום היא מכל הדיסציפלינות: מתמודדים, בני משפחה, ארגוני בריאות הנפש מכל הסוגים וכל אזרח המביע עניין בנושא.

מטרות הפורום העולמי לבריאות הנפש לפעול לקידום המודעות לתחום בריאות הנפש בעולם, לטפל במשברי בריאות הנפש בעולם, לקדם שינוי תחיקה במדינות החברות , לעודד שיתופי פעולה עם האו"ם וארגון הבריאות העולמי כמו גם עם מדינות וארגונים, לקבוע את סיסמת בריאות הנפש לכל שנה (הסיסמה השנה – "תנו כבוד לבריאות הנפש"), לקדם את בריאות הנפש בכלל ואת קשת השירותים, המחקר ומדיניות הסנגור בעולם.

יורם כהן, המשמש משנת 2003 כיו"ר עמותת אנוש, המשקמת את נפגעי הנפש בישראל: "מעמדה של ישראל בנושא בריאות הנפש באירופה ובעולם בולט, ישראל נמנית עם מספר מצומצם של מדינות שבהן מערך בריאות הנפש נמצא במצב טוב, עמותת אנוש בולטת בין הארגונים הן במוטת הכנפיים הרחבה של תחומי פעילות ושירותים והן ביוזמות לבקרים. על מגוון שירותיה למתמודדים עם נכות נפשית ניתן למנות דיור מוגן, תעסוקה, מועדונים חברתיים, ייעוץ למשפחות ועוד. העמותה מצויה בקדמת חזית ציבורית הפועלת לקידום תחיקה למען פגועי הנפש ובני משפחותיהם כמו חוק נכי נפש בקהילה והרפורמה בבריאות הנפש. כשאני מספר לעמיתי בעולם שהארגון שלנו בארץ פרוש על פני 54 סניפים, נותן שירותים לכל המגזרים, מגיש שירותים לכ-5,500 מתמודדים ושאנו מעסיקים כ-700 עובדים ומסתייעים בכ-800 מתנדבים, הם נדהמים".

יורם כהן הוא איש עסקים מתחום הנדל"ן, שימש גם כנגיד לשעבר של ארגון "רוטרי" ישראל (1998-1999) וכיהן בהתנדבות בתפקיד גזבר המועצה הלאומית להתנדבות . הוא פעיל בנושא בריאות הנפש משנת 1981, כשהקים בחולון עמותה מקומית ליד המרפאה לבריאות הנפש, ובמועד מאוחר הקים ועמד בראש סניף אנוש חולון. בנוסף משמש כהן כסגן נשיא של גמיאן –אירופה, GAMIAN-Europe, ארגון הגג של ארגוני בריאות הנפש וכיו"ר ארגון "הצל לבו של ילד" – ארגון בינלאומי שמרכזו בישראל ופועל להצלת חייהם של ילדים עם מום בלבם, המגיעים לארץ מארצות העולם השלישי ומנותחים במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון. הארגון קיים מזה 20 שנה ועד כה ניצלו בזכותו חייהם של 3,600 ילדים מ-50 מדינות.

באדיבות  לוקל- חולון בת-ים
 צילום - יחצ

עבור לתוכן העמוד