ארגוני המתנדבים מתגייסים לתכנית "חיים בגיל" בעיר באר-שבע
הגדל

ארגוני המתנדבים מתגייסים לתכנית  "חיים בגיל" בעיר באר-שבע

כנס עירוני רב משתתפים להצגת תכנית "חיים בגיל" באר-שבע התקיים בחסות רא"ם

ביום א' 29-12-2013 התקיים כנס עירוני בנושא "חיים בגיל" בבאר-שבע, תוכנית אסטרטגית לאזרחים ותיקים בעיר. במפגש השתתפו מעל 200 פעילים ומנהיגים של ארגוני המתנדבים בעיר. המפגש אורגן ע"י רא"ם- מועצת ראשי ארגוני המתנדבים בבאר שבע והסביבה.

ברכו את המשתתפים  שושנה אגאג'ני- יו"ר רא"ם  ואתי כהן - סגנית מנהלת אגף הרווחה. דני טויזר - מנהל אגף מינהל, לוגיסטיקה וחירום בעירייה, המשמש גם כיו"ר צוות ניהול ותכנון "חיים בגיל" הציג את התוכנית. נציג המשרד לאזרחים ותיקים גלעד גולדמן - רכז התכנית, הכין מצגת מפורטת על הערכות באר שבע, לקראת עיצוב תוכנית אב בפרק זמן של שנה אחת. ארגנה והנחתה את האירוע  שרה קורת - מנהלת לוגיסטיקה ותפעול ברא"ם.

עם העלייה בתוחלת החיים במאה העשרים ואחת, אוכלוסיית האזרחים הוותיקים עוברת שינויים רבים ושיעורם באוכלוסייה הולך וגדל בקצב של פי 2.5 מגידולה של כלל האוכלוסייה. שינויים אלה מחייבים היערכות מתאימה מצד העיר, כדי לדאוג לצרכיהם ולרווחת כלל התושבים, צעירים וותיקים כאחד. ברא"ם פועל פורום אזרחים ותיקים בראשותו של חיים אדירי, שיסייע לקדם את הפרויקט ע"פ הלו"ז השנתי.

את התוכנית בעיר מוביל צוות ניהול תכנון עירוני - בחסות ראש העירייה רוביק דנילוביץ', הפועל בשיתוף פעולה מלא עם התושבים הוותיקים בעיר, המשולבים באופן פעיל בכל שלבי התכנון.

עיריית באר שבע בשיתוף המשרד לאזרחים ותיקים, עורכים בימים אלו, סקר ייחודי בו ישתתפו 4.000 תושבי באר-שבע  מגיל 12 ועד 120. מדובר בסקר, המהווה חלק מתנופת הפיתוח של העיר,הכוללת מהפכה גם בתחום האזרחים הוותיקים בעיר.

הסקר הינו סקר אינטרנטי והקישור אליו נימצא באתר בעירוני. כדי לענות על הסקר נדרש להשקיע כ 15 דקות .

נתוני הסקר יסייעו למיטב המומחים בעיר ובארץ  לבצע תכנון מבוסס נתונים אמינים, המשקפים את רצון הציבור בעיר. ראשי הארגונים הביעו במפגש רצון ותמיכה במהלך והם נערכים לשתף פעולה בתהליך התכנון.

תושבי העיר כולם מוזמנים לענות על הסקר ולהשפיע על עתידנו , צעירים וותיקים כאחד.

הקישורים לסקר:

אתר העיר באר שבע: http://www.beer-sheva.muni.il/

קישור ישיר לסקר: http://seker-vatikim.co.il/

למידע נוסף הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו "חיים בגיל באר שבע"    https://www.facebook.com/vatikimb7

 

עבור לתוכן העמוד