מהמחוברים לארץ לעם ולמדינה.
הגדל

מחוברים לארץ לעם ולמדינה.

 

עורך נכבד שלום רב,
הכתבה של נתן זך  שניצבה  למרבה הצער בכותרת הראשית של שבע ימים וקוראת לעזיבת ישראל לברלין , מצטרפת לכתבתו של רענן שקד מלפני שבועיים שכותרתה "היידה לברלין".


הקו השלילי הזה נגד  מדינת ישראל והחברה הישראלית, קו גורף ומכליל שלא מבחין בין טוב לרע וצובע את החברה הישראלית בשחור, אינו חלק מחופש הביטוי הוא מתאים אולי לחופש הביזוי וההשמצה.


ידיעות אחרונות , בשל היותו עיתון בעל תפוצה רחבה בציבור בישראל, אינו יכול לתת במה כה מכובדת  ומרכזית למי שאומר " מי יתנני להיות שוב יהודי גלותי", אין בעיה עם ביקורת על הנעשה , אך הביקורת צ"ל בונה ולא ביקורת שקוראת לשפוך את המים עם התינוק, לעזוב את הארץ ולכבות את האור. 


 הבורות של מר זך מתמקדת גם בפרשנותו המעוותת של  פרשת לך לך , כשמציין שרש"י בעצמו כתב שלך לך זה להנאתך ולטובתך, אלא שלך לך זה ,היה אל ארץ ישראל ולא מארץ ישראל, לכן ההנאה והטובה האישית של הפרט משתלבת עם  השליחות הלאומית הציונית והקמת העם היהודי.


אף יהודי לא יכול למצוא את אושרו בגרמניה , להתנתק מהוויתו ומורשתו ולהפנות לישראל כתף קרה, להתעלם מששת המיליונים שנרצחו  באירופה ובמקום הזה, להתעלם או לא להכיר את כל ההיסטוריה של העם היהודי לדורותיו, להתעלם ממה שבנינו פה ב65  השנים האחרונות הביקורת צ"ל  ביקורת לשיפור ועוד יותר מכך, לא רק לבקר כי אם לעשות לתקן ולא רק לקטר.


הצעתי הכנה לזך ולשקד , הצטרפו למאות אלפי המתנדבים המשפרים את המצב בישראל עושים ולא בוכים, מתקנים ולא  משמיצים, יקרו אז שני דברים , מתוך העשייה תשנו את נקודת המבט שלכם לטובה וגם תרגישו מחוברים בהרבה לארץ לעם ולמדינה.


לידיעות אחרונות, חופש הביטוי הוא עיקרון מקודש, כעיתון שיש לו אגנדה חינוכית  כמו עידוד המורה של המדינה , אין מקום לבמה כזו נרחבת לדיעות המצויות בשוליה הסהרורים של החברה הישראלית, לשמחתי רק מתי מעט מתוכינו בחרו באופציה של עזיבת ישראל לברלין, הרוב בוחרים להישאר כאן לעשות לתקן ולפעול, עשו גם אתם כך בעיתונכם שופרכם.


בברכה

יורם סגי זקס  עו"ד
יו"ר המועצה הלאומית להתנדבות בישראל
0506450943
035608888

עבור לתוכן העמוד