מעקב: מאה מתנדבים לצד הילדה הערביה החולה
בקשתה של עמותת "נותנים תקווה" למתנדבים לישיבה לצידה של ילדה חולה, ערביה ישראלית בת חמש, הזקוקה לסיוע נענתה בחיוב רב של כמאה פונים
הגדל

כמאה בני אדם נרתמו במהלך סוף השבוע להתנדב ולשבת לצידה של ילדה בת חמש הזקוקה להשגחה צמודה בבית החולים תל השומר. סיפורה של הילדה פורסם לאחר שאנשי עמותת "נותנים תקווה" הפועלים לסייע לילדים חולים ובני משפחותיהם בבית החולים לילדים - אדמונד ולילי ספרא שבתל השומר, התקשו במהלך גיוס המתנדבים, למצוא כאלו שיסכימו לשבת לידה. רבים מהמתנדבים הפוטנציאלים העדיפו להקדיש את זמנם לסייע דווקא

לילד יהודי. "בזמן האחרון, התגובות ממתנדבים פוטציאלים מעבירות מסר שאת שעות ההתנדבות מעדיפים רבים מהם להעביר ליד מיטתו של ילד יהודי" הסבירו אנשי העמותה במבוכה.

 

הכתבה שפורסמה גררה בעקבותיה למעלה מ-500 תגובות במגוון רחב של דעות, שהביאו לדיונים בנושאי לאומנות, גזענות, עזרה לזולת, בדלנות, "עניי עירך קודמים" וכו'. אך בין אלפי הגולשים שקראו את הכתבה, מאה בני-אדם מצאו לנכון להתקשר לעמותה ולהירתם לשבת לצידה של הילדה הזאת, או לסייע במקרים דומים אם ישנו.

 

הורי הילדה הביעו את תודתם הנרגשת לכל אותם אלו שהחליטו לסייע, ולחלוק עימם את השעות הארוכות ליד מיטת הילדה החולה. המשפחה מתגוררת בצפון הארץ, סמוך לחיפה, ולבת החמש ארבעה אחים נוספים.

  

"עם פרסום הכתבה וקריאת התגובות הרגשתי רע מאוד וחלק מהתגובות ציערו אותי ופגעו בי", מודה שמואל משה מנכ"ל העמותה. "אבל מה שחשוב לנו הם הילדים ובריאותם. בזכות חשיפת הסיפור הזה קיבלנו לידינו רשימת אנשים שמוכנים לסייע לכל ילד באשר הוא להרגיש טוב יותר, ביניהם רופאה מבית החולים שהמקרה נגע לליבה. אני מודה להם שוב מכאן ומזמין מתנדבים נוספים להצטרף לפעילות העמותה".  

 

·                           להתנדבות בעמותת "נותנים תקווה" ולתרומות לחצו כאן, או התקשרו 03-6167911.

 

Ynet  מעורבות

עבור לתוכן העמוד