פותחים עתיד בספרים
15 ספריות ציבוריות למען ילדים יחנכו ביישובי הגליל והנגב ביוזמת בנק הפועלים והסוכנות היהודית
הגדל

 

בנק הפועלים והסוכנות היהודית יחנכו במהלך השבועות הבאים 15 ספריות ביישובי הגליל והנגב, שהוקמו במימון משותף של שני הגופים בהיקף כולל של כ - 450 אלף .
הספריות
הוקמו למען ילדים ובני נוער במסגרת יוזמה ששמה "פותחים עתיד בספרים". הם נועדו להעניק העשרה לחניכי התכנית "פותחים עתיד" של הסוכנות היהודית, הפועלת לצמצום פערים בקרב ילדים ובני נוער בפריפריה.

תכנית 'פותחים עתיד' של הסוכנות היהודית, הפועלת ב - 32 רשויות בנגב ובגליל, מסייעת לכ- 7,000 ילדים ובני נוער לממש את הפוטנציאל שלהם. מנהל חטיבת דור העתיד בסוכנות היהודית, אלישע הוסמן, אמר כי הספריות החדשות ישמשו כמקום של מפגש ולמידה עבור ילדי התכנית, במטרה להעשיר את סביבת המחייה שלהם ולאפשר להם להצליח בעתיד.

"ההצלחה שלכם חשובה לכולנו, ילד שרוצה ומאמין, יוכל להצליח ולהגיע להישגים" קרא בטקס ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי לילדים המשתתפים בתוכנית והודה לבנק הפועלים ולסוכנות היהודית על הפעלת התוכנית בעיר ועל תרומת הספרייה לילדים.

מנהל אזור חיפה בבנק הפועלים, ישראל בוקר, אמר כי כחלק ממחויבות הבנק במעורבותו בקרב הקהילה, רואה הבנק חשיבות מרכזית בקידום תחום חינוך דור העתיד וכחלק מכך אנו מפעילים כבר מספר שנים את פרויקט תקרא תצליח שמטרתו שינוי יסודי של הרגלי הקריאה של ילדים ובני נוער בישראל. הספריות החדשות ושעות הסיפור שיערכו במהלך חניכת הספריות, יובילו ויתרמו לקידום ולשיפור החינוך בקרב הילדים ובני הנוער.

"כחלק מהחזון, והאסטרטגיה של קבוצת בנק הפועלים, רואה עצמו הבנק מחויב למעורבות בקהילה, זאת לצד המנהיגות העסקית והפעילות בתחום הכלכלי. מעורבות הבנק בקהילה היא חלק מתפיסה ניהולית הטוענת כי גוף אשר פועל בתוך הקהילה ושואב מתוכה את עובדיו ואת לקוחותיו, הוא חלק ממנה. כגורם מוביל עסקית, מוטלת עלינו המשימה גם לחזק, להוביל ולתרום לקידום ולשיפור תנאיהם של בני הקהילה, ובמיוחד החלשים

שבהם. כחלק מעשייה זו רואה הבנק חשיבות מרכזית בקידום תחום חינוך דור העתיד וכחלק מכך אנו מפעילים כבר מספר שנים את פרויקט תקרא תצליח שמטרתו שינוי יסודי של הרגלי הקריאה של ילדים ובני נוער בישראל".

תכנית 'פותחים עתיד' של הסוכנות היהודית נועדה להעניק הזדמנות שווה לילדים ובני נוער מהפריפריה וכלים לטיפוח ההערכה העצמית שלהם. התכנית מבוססת על מודל ייחודי של הצמדת נאמנים (חונכים) לילדים בפריפריה. הנאמנים מלווים את הילדים למשך מספר שנים ותופרים להם תכנית העצמה אישית. התכנית ממומנת במשותף על ידי הסוכנות היהודית, הקהילות היהודיות בעולם ואנשי עסקים בישראל.

התרומה של בנק הפועלים עבור הקמת הספריות גויסה באמצעות ארגון 'הרוח הישראלית' של הסוכנות היהודית.

היישובים שבהם הוקמו ספריות הם: עכו ומעלות, בית שאן, טבריה, צפת, חצור, עפולה, מגדל העמק, נצרת עלית, יוקנעם, דימונה, באר שבע, אופקים, ירוחם, קריית גת.

באדיבות אתה הסוכנות היהודית

עבור לתוכן העמוד