ארגון איל"ן זכה בפרס ישראל לשנת תש"ע בזכות פעילותו ומתנדביו
מתוך דברי השופטים: בפעולת העמותה יש משום מתן דוגמא להתנדבות למען החברה לאורך זמן – באהבה, במסירות אין קץ ובצורה מקצועית ביותר
הגדל

ארגון איל"ן הינו ארגון מתנדבים שהוקם בשנת 1952 ושמטפל בבעלי מוגבלויות פיזיות (כתוצאה ממחלות כגון שיתוק מוחין, ניוון שרירים, ומחלות שריר ועצב שונות) בכל רחבי הארץ. להלן נימוקי השופטים מתוך החלטתם:

 

"...כל הפעולות הנ"ל מתאפשרות רק הודות למאמצים שמשקיעים המתנדבים הרבים של איל"ן, ללא תמורה ותוך דאגה ואהבה, לאוכלוסייה שבטיפולם.

יצויין כי ב-57 שנות קיומה נטלה על עצמה העמותה, פעמים רבות, מטלות ותפקידים שלמעשה המדינה הייתה אמורה לבצעם, וגם כיום ממשיכה העמותה ליזום ולהוביל הקמת מוסדות חדשניים לטיפול בנכים ומהווה כתובת לנכים פיסיים כמעט בכל תחומי החיים.

בשנת 2002, שנת יובל ה-50 לאיל"ן, הוציאה המדינה בול מיוחד לציון המאורע. הבול הוענק לעמותה בטקס בבית הנשיא. בשנת 2004 קיבלה העמותה את אות הנשיא למתנדב. רבים מפעילי איל"ן זכו במשך השנים באופן אישי לאותות ולפרסים על פעילותם בעמותה.

בהיות איל"ן העמותה הותיקה והגדולה ביותר בין ארגוני המתנדבים בארץ ונוכח פעילותה המרשימה, דומה שהגיעה העת להעניק לעמותה את פרס ישראל בתחום מפעל חיים.

בפעולת העמותה יש משום מתן דוגמא להתנדבות למען החברה ובפרט למען החלשים שבבניה, לאורך זמן – באהבה, במסירות אין קץ ובצורה מקצועית ביותר.

 

על היות העמותה מחלוצי ההתנדבות למען הזולת בישראל; על החדשנות והחתירה למציאת פתרונות שיקומיים לנכים, כמעט בכל תחומי החיים; על ההישגים הגדולים בשילוב הנכים בקהילה ובשיפור איכות חייהם. על כל אלה ראויה, לדעתי, עמותת איל"ן לפרס למפעל חיים."

 

לנימוקי הפרס -  לחץ כאן

 

באדיבות הזווית השלישית

עבור לתוכן העמוד