פרויקט ההתנדבות אקו.לוגי
הפרויקט האקו.לוגי הינו פרויקט חדשני וייחודי המשלב הכשרה והעצמה של נוער בסיכון, אחריות סביבתית וצמצום הפער הדיגיטלי בחברה הישראלית
הגדל

הפרויקט האקו.לוגי, פרויקט של עמותת מחשבה טובה, הינו פרויקט חדשני וייחודי המשלב הכשרה והעצמה של נוער בסיכון, אחריות סביבתית וצמצום הפער הדיגיטלי בחברה הישראלית. חברות רבות במשק הישראלי דואגות כבר היום למיחזור נכון של מחשבים משומשים, אך בפרויקט זה אנו מאפשרים להפיק גם תועלת חברתית מהמיחזור-  במעבדת מיחזור שלנו יחודשו המחשבים על-ידי בני נוער ויחולקו למשפחות חלשות, יחד עם חיבור לרשת האינטרנט.

נכון להיום הכשרנו בהצלחה קבוצה ראשונה של 12 בני נוער אשר סיימו קורס טכנאות בסיסית. הנערים יתחילו בעבודה המעשית במעבדת המיחזור בתחילת נובמבר, ובשנה הבאה יחלו בלימודי קורס טכנאות מתקדם. במהלך השנה יוכשרו קבוצות נוספות.

מטרות הפרויקט

להעצים בני נוער בסיכון על-ידי הסמכתם כטכנאי מחשבים והתנסותם בעבודה מעשית במעבדת המיחזור של העמותה.מטרת שילוב הנוער בפרויקט היא סיוע בחזרה למסגרת לימודית, העברת ערכים חיוביים של עשייה ונתינה, והקניית מקצוע מבוקש שיסייע בידם בבניית חייהם במסלול חיובי ועל-ידי כך העלאת דימויים וביטחונם העצמי בעיניהם ובעיני החברה.

לצמצם את כמות פסולת המחשבים על-ידי השמשת מחשבים משומשים במפעל המיחזור של מחשבה טובה, וקידום מיחזור נכון של מחשבים לא שמישים.
 
סגירת הפער הדיגיטלי: המחשבים שיחודשו על-ידי בני הנוער יחולקו לתושבים שיעברו קורסי הכרת המחשב במסגרת העמותה, במטרה להביא לסגירה בפועל של הפער הדיגיטלי באוכלוסייה זו.
 
כיצד תוכלו לסייע להצלחת הפרויקט?
 
תרומת מחשבים משומשים:
אם יש ברשותך מחשבים משומשים, גם תקולים  – ברמת פנטיום 3 ומעלה, ניתן להביא אותו למשרדים שלנו או לתאם איסוף ואנחנו נגיע אליך.
לצערנו כרגע אין לנו אפשרות לאסוף מחשבים בודדים מחוץ לירושלים. אנחנו יכולים לתאם איסוף מחוץ לירושלים לכמות של 5 מחשבים ומעלה.
 
תרומת ציוד למעבדת המחשבים: ניתן לתאם איתנו ואנו נבוא לאסוף שולחנות, כסאות, מדפים ומיכלי אחסון, כלי עבודה וגם ציוד אלקטרוני רלוונטי.
 
תרומת ידע: טכנאי מחשבים או מדריכי טכנאים מוזמנים ליצור קשר לבחינת שיתופי פעולה אפשריים, ניתן להתנדב במעבדה בשלב העבודה המעשית ובכך להגביר את נפח המחשבים שנחדש, או לסייע בהדרכות.

שותפות בפרויקט האקו.לוגי מאפשרת למתנדבים ולחברות לתרום להשארת בני נוער במערכת החינוך, וכן להנגיש את עולם המחשוב לעשרות משפחות ובכך לסייע לצעירים בעבודות בתי הספר וברכישת מיומנות מחשב החיונית לעתידם, ולמבוגרים במציאת עבודה ושמירה על עדכנות בעולם החברתי והתעסוקתי של היום.

למידע נוסף ותיאום איסוף, נא לפנות לדידי זילברמן,(מחשבה טובה) רכזת הפרויקט

בטלפון: 052-5290271, או בדוא"ל:  didi@mtova.org.il

באדיבות עמותת מחשבה טובה


 

 

עבור לתוכן העמוד