"אח בוגר אחות בוגרת" מצטיינים בהתנדבות
הגדל

עמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל", מסייעת לילדים ונוער בסיכון, הגדלים בבית עם הורה יחיד בבית, ומפגישה אותם עם חונכים (אחים/יות בוגרים/ות), הבונים איתם קשר אישי, תומך וארוך טווח.

השנה, זוכה העמותה ב "אות ראש העיר ירושלים להצטיינות בתחום ההתנדבות". קומץ אירגונים ואנשים פרטיים זוכים לכבוד זה, והענקת הפרס לעמותה מעידה על חשיבות המשך הפעילות, ועל הצורך להיות מעורב ולהשפיע על עתיד החברה בירושלים בפרט ובארץ בכלל.

עמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל" נוסדה בירושלים ביוני 2003, על פי הדגם של הארגון האמריקני בן למעלה מ- 100 השנים, ומשמשת היום כשלוחה הישראלית של   Big Brothers Big Sisters International. במשך השנים הסתייעו בעמותה מעל 300 אחים ואחיות צעירים, ועקב הדרישה נפתחו סניפי העמותה גם בתל אביב - מרכז, ובגוש עציון. העמותה שואפת לפתוח סניפים נוספים ולתת מענה לאלפי ילדים ובני נוער.

העמותה מגייסת מתנדבים (גילאי 18-60), המתחייבים לקשר אישי הכולל פגישה שבועית של שעתיים. תמיכה והכשרה מקצועית ניתנת לאחים הבוגרים, וכוללת התאמה אישית של "אח הבוגר" עם "אח הצעיר", הדרכה קבוצתית ואישית עם עובדות סוציאליות, הרצאות וימי פעילות מהנים עם האחים צעירים. היצע של פעילויות פנאי ו"בית" העמותה בירושלים לשחק ולפעול בו.

פעילות העמותה הפכה לצורך אקוטי עקב התדרדרות במצבם של ילדים ובני נוער מבודדים בישראל. זאת בעקבות העלייה בשיעורי הגירושין, ומספרן הגבוה של משפחות חד-הוריות בקרב העולים החדשים מדינות בריה"מ לשעבר ואתיופיה, שאין ברשותן רשת תמיכה. תוכניות חונכות קצרות-טווח מספקות פתרון זמני לחלק מהילדים, אך עבור ילדים שכבר חוו אובדן של הורה אחד, אובדן מערכת יחסים נוספת עם החונך, עלול להזיק. בשל כך, הצורך בתוכנית חונכות ארוכת-טווח, הוא הכרחי.    

גיוס משאבים ומתנדבים: העמותה עורכת מבצעי גיוס מתנדבים נרחבים, ממגוון אוכלוסיות וגילאים לאורך השנה. במקביל יוצרת העמותה שיתופי פעולה עסקיים, ומספקת לעולם העסקים מבחר אפשרויות להיות שותף בפעילות העמותה עם ילדים ונוער. בדרך זו, מאפשרת העמותה לכל המעוניין לתרום, לקחת חלק בשיפור פני החברה ועתיד הדור הצעיר בישראל.


לפרטים נוספים אודות פעילות העמותה והדרכים להצטרף ולתמוך:
סניף ראשי בירושלים: 02-5612131
סניף תל אביב: 03-7448744  מיכל
סניף גוש עציון: 02-9934767 מרים

www.bigbrothers.org.il   info@bigbrothers.org.il

עבור לתוכן העמוד