קומוניקט כנס מתנדבי פוש
הגדל

ביום שישי בבוקר  14.11.08 התקיים מפגש ארצי של מתנדבי עמותת 'פוש'. המפגש התקיים בביתה של אחת המתנדבות בסביון ונכחו בו כמאה וחמישים  ממתנדבי העמותה, נציגות בכירות ממשרד החינוך, נציגי הנהלות בתי הספר בהם מתנדבי פוש פועלים,  יועצת ראש הממשלה לענייני חברה, יו"ר יו  בנק התומך בעמותה ויו"ר מועצת סביון. כמו כן נכחו ליטל אפטר, יועצת התקשורת של שרת החינוך  וכן גרציה אנג'ליקוביץ המסייעת לה.

'פוש' היא עמותה המגייסת אנשים משכילים ואיכותיים אשר מלמדים בהתנדבות ילדים מרקע סוציו-אקונומי ומקדמים אותם בלמודים. העמותה הוקמה לפני שבע שנים ע"י עו"ד אודליה שפיטלני לאחר שהיא עצמה התנדבה יחד עם מספר חברות בבית ספר באור יהודה. כיום, פועלים ב'פוש' כ-600 מתנדבים ברוב ערי מרכז הארץ וב"ש המסייעים לכ-1500 תלמידים בכל הגילאים ובכל המקצועות.

המפגש התקיים באוירה נינוחה ומרגשת.עו"ד אודליה שפיטלני  יו"ר העמותה ברכה והודתה למתנדבים על פעילותם. היא הדגישה את העובדה שהמצב הכלכלי הקשה מקצין את הפערים בין חזקים לחלשים ומתנדבי 'פוש', שהם ברובם אנשים פעילים ועסוקים, מגיעים לבתי הספר, יושבים עם הילדים, מפתחים אתם יחסי אמון, מקשיבים להם, פותחים להם דלת לעולם של ידע וקידום מקצועי ומעלים להם את הביטחון העצמי, הרצון והמוטיבציה ללמוד ולהצליח.

מתנדבים שונים סיפרו על קשר חם שפיתחו עם התלמידים שלהם, על תלמידים שהורגלו לכישלונות ולפתע מקבלים ציונים גבוהים במקצועות שתמיד התקשו בהם. מתנדב סיפר על תלמידה שהתקשרה להודות לו על שהוא האמין בה ולכן התחילה להאמין בעצמה. מתנדבת אחרת סיפרה בהתרגשות על שני ילדים שסייעה להם להכין עבודת 'שורשים', אספה תמונות וערכה תשאולים ומחקרים. העבודה זכתה לציון 'מעולה' והעניקה גאווה לילדים, ואפילו להוריהם, שגילו את שורשיהם מחדש. המתנדבים הביעו את הסיפוק וההנאה שהם חווים, ושהם יוצאים מההתנדבות ברווח שאינו נופל מזה של התלמיד.

בהמשך, נשאו דברים נציגות משרד החינוך אשר תומך במפעל של 'פוש' ומסייע בדרכים רבות להצלחתו. גב' אורלי פרומן, מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך וד"ר סולי נתן, מנהלת מחוז המרכז, הודו בחום למתנדבים וציינו את חשיבות העזרה לתלמידים נזקקים, את התמיכה, ההקשבה, הדוגמה האישית והנכונות להושיט יד לחלשים מאתנו. מושיק ליפץ, יו"ר מועצת סביון ,מר ז'אק אלעד, יו"ר הבנק הבינלאומי הראשון  וגב. ורד סויד, יועצת ראש הממשלה לענייני חברה , הביעו את תמיכתם בעמותה, את הכרתם העמוקה בחשיבות המפעל ואת מחויבותם להמשיך ולתמוך בכל דרך אפשרית. ברוך קופל, מנהל תיכון  מקיף יהוד, הדגיש התרומה הייחודית  והנעשית בצנעה, של מתנדבי פוש בבית ספרו,  אשר מקדמים את התלמידים לא רק בציונים אלא כבני אדם ואזרחים טובים.

תלמה אליגון, המלוה את 'פוש' מזה זמן רב, אמרה מספר מלים חמות על פעילות המתנדבים והנעימה בשירה ונגינה בפסנתר. לסיום, המתנדבים שמעו את הרצאתה של גב' ליאת פיינגולד בנושא 'הבטים רגשיים של תלמיד בעל לקויות למידה'.

המפגש תרם להחלפת דעות בין המתנדבים, העמיק את ההכרות בין המתנדבים למערכת שהם תורמים לה, וללא ספק הגביר את הרצון, המוטיבציה וההכרה בחשיבות הפרויקט שהם שותפים לו.

 

 

 

עבור לתוכן העמוד