סיוע מיוחד של הסוכנות היהודית לתושבי הדרום הכולל אירוח משפחות במרכז הארץ
הסוכנות היהודית פתחה קו חירום לתושבי שדרות ועוטף עזה שיסייע באירוח משפחות במרכז ויעניק סיוע למשפחות שנפגעו מהקאסמים. קו החירום גם יעניק מידע בזמן אמת למשפחות של עולים חדשים המתגוררים בדרום
הגדל

 

מספר קו החירום של הסוכנות היהודית – 1800-200-183

 

הסוכנות היהודית פתחה קו חירום מיוחד ומאפשרת לתושבי הדרום לפנות אליה בבקשה לסיוע בתחומים הבאים -

 

1. סיוע כספי מיידי לנפגעי קסאמים -  הסוכנות היהודית קוראת לתושבים שנפגעו מירי קסאמים לקבל סיוע של עד 4000 ש"ח באופן מיידי. המענק ניתן על ידי  קרן הסיוע לנפגעי קסאמים מיסודה של הקרן לנפגעי טרור של הסוכנות היהודית, שהקצתה למעלה מ-2 מיליון ₪ לטובת עזרה כספית מיידית לנפגעים. לקבלת סיוע ניתן להתקשר לקו החירום של הסוכנות היהודית שמספרו 1800-200-183

כל משפחה הזכאית לעזרה מהקרן , תקבל עד  4000 בזמן אמת לטובת רכישת מוצרי מזון, עזרים רפואיים, ציוד חיוני שנהרס בעקבות  הקסאמים וכו'. מדובר במענק שיינתן לכל משפחה באופן מיידי ולטובת צרכים אישיים שאינם נענים על ידי גורמים אחרים המטפלים בנפגעי רקטות הקסאם. הקרן ממומנת ע"י קמפיין החרום של פדרציות צפון אמריקה, איחוד הקהילות היהודיות של צפון אמריקה ( ujc)  ובסיוע קרן היסוד.

 

2. משפחות ממרכז הארץ תארחנה משפחות מישובי הדרום   תושבי הדרום המבקשים להתארח אצל משפחות מהמרכז ומהצפון יכולים להתקשר לקו חירום של הסוכנות היהודית שמספרו 1-800-200-183. הסוכנות היהודית תחבר בין משפחות מהדרום לבין משפחות המבקשות לארח בביתן תושבים מאזורי הסיכון. היוזמה הינה במסגרת התוכנית "בבית ביחד", אשר בימים כתיקונם מחברת בין משפחות ישראליות למשפחות של עולים חדשים. בעקבות המצב הביטחוני בדרום מגייסת הסוכנות היהודית  את אלפי המתנדבים של תכנית "בבית ביחד" לאירוח משפחות משדרות וישובי עוטף עזה, הנתונים תחת הפגזות וירי טילים. גם משפחות המבקשות לארח בביתן משפחות מהדרום מתבקשות להתקשר לקו החירום המיוחד של הסוכנות היהודית.

 

3. מידע לקרובי משפחתם של עולים המתגוררים במרכזי קליטה בדרום. קו החירום של הסוכנות היהודית גם יעניק מידע בזמן אמת לקרובי משפחתם של עולים חדשים המתגוררים במרכזי קליטה בדרום. הסוכנות היהודית מפעילה חמישה מרכזי קליטה בטווח ירי הקאסמים שבהם מתגוררים כ- 1,200 עולים חדשים. צוותים מקצועיים של הסוכנות מלווים את העולים וסייעו להם ליצור קשר עם קרובי משפחה מודאגים בחו"ל.

עבור לתוכן העמוד