תכניות הפגה למתנ"סים
הגדל

פורסם לראשונה באתר של החברה למתנ"סים

ילדים, בני נוער ומשפחות מאזור הדרום יוצאים, באמצעות המתנ"סים השונים, לפעילויות הפוגה מגוונות באזורים הרגועים בארץ.התכניות כוללות, למשל את מפוני גוש קטיף באתר ניצן, הנמצאים בטווח האש ואין להם חדרי ביטחון או מקלטים, כפי שכולנו ראינו באמצעי התקשורת השונים. הם יוצאים לאולפני הרצליה לתכנית "מלחמת העולמות", לספארי ברמת גן, לקיפצובה, לבית חלומותיי ולבאולינג בחולון. הפעילות כוללת גם התנדבות של כמאה בני נוער בבית החולים ולפסון.
מתנ"ס חוף אשקלון מוציא אוטובוסים לקיפצובה. בית ספר שדה חרמון מארח כ-200 בני נוער מחוף אשקלון ליומיים של טיולים וכיף. אתר ממשית מארח 150 בני נוער לשלושה ימים. כמו כן, תושבי האזור היו אורחים של מתנ"ס יואב ושל המועצה האזורית בהופעה של קובי פרץ וכן במופע "תיאטרון שחור" בתיאטרון ירושלים.  חיפה מארחת כמאה תושבים בכל אירוח. תושבי חוף אשקלון יוצאים לספארי ברמת גן, ללונה גל ולפסטיגלים באמצעות תרומה של בנק הפועלים ואגד של 600 כרטיסים.

המתנ"ס בקריית מלאכי מוציא 50 בני נוער לחיפה לפיינטבול ולגן החיות.
מתנ"ס וודלנברג באשקלון מוציא בני נוער ומשפחות לשלושה ימים לקיבוץ הראל. בשבוע הבא יתארחו משפחות מאשקלון במתנ"ס מעלה אדומים.
המתנ"ס בנתיבות מפעיל 54 מקלטים, באמצעות מתנדבים וערכות הפעלה מהחברה למתנ"סים.
מתנ"ס אשקלון מפעיל 19 מקלטים, אף הוא באמצעות מתנדבים וערכות הפעלה מהחברה למתנ"סים.

 העברת ערכות הפעלה למקלטים ולחדרי הביטחון
יישובי הדרום קיבלו היום את הספר "חלומות שבלב" מאת סיגל מגן, הכולל הצעות לפעילויות שונות להתמודדות עם פחדים.
כמו כן, החברה נערכת, בשיתוף עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב, להפקה מחודשת של ערכות ההפעלה "עד יעבור זעם".
ערכות אלה, שאזלו מפאת השימוש הרב שנעשה בהן במלחמת לבנון השנייה, מודפסות מחדש ויופצו למתנ"סים בדרום בתחילת שבוע הבא.

יום טיול בספארי
ליום טיול, שנערך ביום האחרון של חנוכה, לעובדי החברה למתנ"סים לספארי ברמת גן, הוזמנו להצטרף גם משפחות משדרות, נתיבות ויישובי עוטף עזה. המשפחות הגיעו באוטובוס וברכבים פרטיים, השתלבו בפעילות שתוכננה על ידי מדור רווחת הפרט בחברה למתנ"סים. הילדים קיבלו שי מיוחד, נהנו ממופע של מתופפים, סדנת איפור, סופגניות וכמובן מביקור בספארי והכול ללא תשלום ובחיבוק חם של עובדי החברה למתנ"סים.
 

 
עבור לתוכן העמוד