התנדבות חגיגית
הגדל

ההתנדבות חוגגת בימים אלו בסניפי יד-שרה. עלייה דרמטית במספר הפונים לשאול ציוד רפואי לקראת החג. בימים האחרונים, המחסן המרכזי של יד שרה העביר לסניפים ברחבי הארץ כמות מכשירים רפואיים הגדולה ב-300% מתקופה רגילה. הפריט המבוקש ביותר הוא כיסא גלגלים.

ל- 100 סניפי יד שרה יעברו עד ערב החג 4,000 כיסאות גלגלים והליכונים, 600 בלוני חמצן, 250 מזקקי חמצן, 300 עריסות לתינוקות, 150 מיטות בית חולים ומאות מכשירים נוספים. שווי המכשירים המושאלים: מאות-אלפי שקלים. כל הציוד הרפואי נקנה מכספי תרומות.

"פסח הוא החג 'המשפחתי' ביותר ובני המשפחה משתדלים להיות ביחד בבית. אנשים מביאים את קרובי המשפחה מבתי אבות, וחולים ויולדות שיכולים לצאת מבית החולים נעזרים בציוד הרפואי", אומר משה לדרמן, מנהל אגף ההשאלה ביד שרה, "מטרתנו, כמו בכל ימות השנה, היא לאפשר לאנשים עם קשיים תפקודיים להיות בבית".

לדברי אלי משמוש, מנהל המחסן הראשי של יד שרה, מתנדבי המחסן נערכו מראש לעלייה במספר הפונים. "בימים אלו אנו עושים מאמץ עילאי ומגיעים לכל הסניפים עם ציוד רפואי.  המתנדבים בבתי המלאכה תיקנו בשבועיים האחרונים יותר מ- 1,500 מכשירים רפואיים וביחד עם ציוד חדש שנקנה מתרומות, אנו משתדלים למלא את כל הדרישות", הוא מסכם.

עלייה ניכרת גם בדרישה לשירותי ה'נכוניות'

גם בדרישה לשירות ה'נכוניות' ניכרת עלייה לקראת החג. חולים רבים, המרותקים לכיסאות גלגלים, מבקשים להשתחרר מבית החולים לתקופת החג ולחגוג את ליל הסדר בקרב בני משפחותיהם. יד שרה מפעילה 35 'נכוניות' בכל רחבי הארץ. עלייה ניכרת גם במספר הנכים מחו"ל המבקרים בארץ בחג וזקוקים להסעה משדה התעופה.

סניפי יד שרה בערב פסח ובחול המועד

11 סניפי יד שרה בבתי החולים יהיו פתוחים בערב פסח. גם הסניפים המרכזיים בירושלים, ראשון לציון, חיפה, באר שבע, נתניה, חדרה, פתח תקוה, חולון, אשדוד, רחובות, נהריה ומודיעין, יהיו פתוחים. פרטים על סניפים נוספים הפתוחים בערב החג והסניפים הפתוחים בחול המועד, ניתן לקבל בטל' 6444* או באתר יד שרה www.yadsarah.org.il‏.

 

עבור לתוכן העמוד