יום המעשים הטובים

"יום המעשים הטובים" בקרב יו"ר ארגוני המתנדבים ברמלה: מנכ"לית המועצה הלאומית להתנדבות, גב' מתי וייל: "העיר רמלה מפעילה, מדריכה ומתגמלת בצורה נכונה וטובה את המתנדבים ואת ארגוני המתנדבים בעיר".

השבוע, סיימו יושבי ראש ארגוני המתנדבים ברמלה, סדנא שנערכה לקראת "יום המעשים הטובים" שיערך ב 17.06.08. הסדנא נערכה על ידי רוח טובה בתרומת הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון וארגון מהות החיים בשיתוף עיריית רמלה, המועצה הלאומית להתנדבות ומועצת ארגוני המתנדבים העירונית.

במהלך הסדנא, בה נטלו חלק יו"ר הארגונים ההתנדבותיים עם מחלקות ונציגים עירוניים אחרים המפעילים מתנדבים, נערכו תרגולים והתבצעה עבודה בצוותים. את הסדנא העבירה בכישרון רב גב' ליאורה ארנון, מנכ"לית עמותת "נדב".

בשלב הסיום של הסדנא, הצטרפו מנכ"ל העירייה, עופר תודר, מנכ"לית המועצה הלאומית להתנדבות, מתי וייל וראש ענף התנדבות במשרד הרווחה, מרים רמות.

בתיה איילון, רכזת ההתנדבות העירונית, הודתה לכל השותפים והמשתתפים, ביניהם לסילבי זרביב, מזכירת המאמ"ר ולמנהלת הספריה העירונית שנאותה לארח את המשתתפים. איילון נתנה סקירה על הפעילויות ההתנדבותיות המתוכננות בעיר במסגרת 60 שנה למדינה, ביניהן, ערב שירה וריקודים לקראת חג הפסח הקרב, נסיעה לשדרות להזדהות עם תושביה, תחרות התלמיד ובית הספר העירוני המצטיין בפעילות התנדבותית, יום הקשיש הרמלאי, יום המתנדב ועוד.

גב' מרים רמות שיבחה את הפעילות ההתנדבותית ברמלה ואיחלה חג שמח לכולם. גב' וייל סיפרה למשתתפים על מגמות ההתנדבות בארץ ובעולם, וציינה בתוך כך, שבשנים האחרונות נרשמה ירידה במספר המתנדבים בארגונים השונים בישראל, ויש צורך ואף חובה לבצע פעולות ברמה המקומית וברמה הלאומית כדי לעורר ולעודד את הציבור להתנדב. וייל: "אני מכירה את שמעון גונן שנים רבות, היכולות שלו עצומות מאוד. אני מודה לו על תרומתו למערכת ההתנדבות בכלל ולקיום הסדנא בפרט". עוד הוסיפה וייל, "אני רוצה לברך את העיר רמלה על תמיכתה ותוכניות התגמול שלה למתנדבים, לארגוני הארגונים וליושבי הראש שלהם".

מנכ"ל העירייה, עופר תודר, ציין שהנהלת העיר מעריכה ומוקירה את מערכת ההתנדבות. תודר: אנו רואים בהתנדבות ובראשה את שמעון ובתיה, כגורם חשוב לעיר רמלה ותושביה". תודר איחל חג שמח לכל מתנדבי העיר.

לסיום, ציינו המשתתפים, כולם ללא יוצא מן הכלל, את הצלחת הסדנא ואת תרומתה לכל אחד ואחד מהם, שיבחו את יכולתה המקצועית של המנחה, וביקשו לבצע סדנאות המשך כדי ללמוד ולשפר את יכולתם בגיוס, קליטה והפעלת מתנדבים.

עבור לתוכן העמוד