התנדבות עסקית
הגדל

מה הקשר בין עולם העסקים להתנדבות, לחברה ולערכים? בדרך כלל נראה כי אין כל קשר בין עולם העסקים למה שקורה בחברה שלנו ואם קיים קשר כזה הלוא הוא סמוי מן העין.
אחריות חברתית הוא המעשה בו ארגונים ועסקים מוכנים להתחייב ולהתנדב לקידום אוכלוסיה מסוימת או ערך מסוים בחברה מתוך אמונה בו ורצון בקידומו.
אחריות חברתית והתנדבות יהיו הפיכת הקשר בין עולם העסקים לחברה ולערכים חברתיים לגלוי ומוכר.

למעשה, יותר ויותר חברות מבינות היום כי באמת יש בכוחן וביכולתן להשפיע, לשנות ולהתנדב בתחומים שונים בחברה ובכך לתרום בצורה מהותית ולסייע לחברה.
דוגמא מצוינת לפרויקט אחריות חברתית וקשר עם הקהילה שלקחתי בו חלק היה עם חברת פרטנר:
חברת פרטנר ראתה  את הקשר עם הקהילה ואת ההתנדבות כחלק בלתי נפרד מדרכה וערכיה. את קשרי הקהילה של פרטנר הוביל חזון של חינוך וטכנולוגיה. חברת פרטנר מאמינה כי אימוץ הטכנולוגיה הוא צעד הכרחי בדרך ליצירת הזדמנות שווה ובעידוד למקצוענות.
במסגרת פעילותה ומעורבותה בקהילה, יזמה חברת פרטנר את קייטנות orange – קייטנות המשלבות לימודי טכנולוגיה ותקשורת עם פעילויות העשרה ונופש לילדים. הקייטנות הופעלו בשיתוף עם גופים עירוניים וקהילתיים ומעורבים בנושא ממנהלי המרכזים הקהילתיים ועד ראש הערים.

במהלך השנים האחרונות קיימה החברה כ-30 קייטנות ברחבי הארץ.
כלומר: הערכים והאידיאולוגיות של החברה הפכו לעשייה ותרומה בקרב אוכלוסיות שזקוקות לעזרה הזו- חשיפה לקדמה ולטכנולוגיה.
באותה צורה בדיוק כל חברה יכולה לבנות את האסטרטגיה שלה ולראות מה הערכים שחשובים לה, איזה מסר היא הייתה רוצה לשדר ואיזו עזרה תשקף את מהות החברה. לאחר מכן, העשייה למען הקהילה והתרומה יהיו יישום האסטרטגיה ברוח הערכים והמודל הרצוי.
מעורבות חברתית של ארגונים ועסקים הינה תופעה ההולכת ומתרחבת בשנים האחרונות גם בישראל. יותר ארגונים מגדירים מחויבות חברתית כאחת המטרות העליונות בחזון של עסק.
אפשר לראות שישנה מודעות לחשיבות הדבר מבחינת שני הצדדים העסק והחברה. ארגונים החלו להבין את הערך המוסף העסקי שמקבל הארגון כתוצאה מכך שהוא תורם למען מטרות חשובות בחברה, וזאת מעבר לסיפוק הרב שמקבל צוות העובדים.


בשנים האחרונות יותר ויותר חברות מפנימות את רעיון האחריות החברתית. אבל לאמצעי התקשורת השגרתיים אין מקום או רצון לספר זאת, כך שהפעילות הענפה לא באה לידי ביטוי בצורה הולמת. אנחנו, כגוף תקשורתי, שפועל לקידום אחריות חברתית ולפעילויות של שיתוף פעולה אסטרטגי בין שלוש צלעות המשולש: עסקים, קהילה ותקשורת, עונים על הצורך החיוני של הבאת דברים לידיעת הציבור.

עבור לתוכן העמוד