מתנדבי השלג
הגדל

בשעות הצהריים (יום ה') סגרה יד שרה את מוקד השלג המיוחד. מכוניות יד שרה המשיכו להסיע חולי דיאליזה שנזקקו להגיע לטיפולים רפואיים אך פחדו ללכת ברגל לתחנת האוטובוס, אך היה זה ברכבים ללא שרשראות. במשך 30 שעות הסיעו עשרות נהגים מאות חולים ואנשים שנזקקו לטיפול רפואי. רבים מהם למכוני דיאליזה ולהקרנות. יד שרה נעזרה בכ- 20 רכבים להם הותקנו שרשראות מיוחדות לנסיעה בשלג, שהתקבלו בתרומה מידידי יד שרה בשוויץ. שני רכבים שימשו את מחלקת החמצן שסיפקה בלוני חמצן לחולים הסובלים מבעיות נשימה.  בנוסף, חולקו תרופות ותנורים לפונים נזקקים. מתנדבי יד שרה גם הסיעו בני משפחה שביקשו להיות קרובים למיטת יקיריהם בבתי החולים בעיר. והיו גם שמחות: יולדות, משתתפי בריתות וחתונות ואפילו כלה אחת.

דוד אסייג ניהל את המטה השלג והוא מסכם את פעילותו בחיוב. "ידענו שנפעל שעות ארוכות מהרגיל, וחילקנו את כל הפעילים למשמרות. כל הצוותים פעלו בהרמוניה מלאה. המוקדניות, משבצי הנסיעות והנהגים, כשחלקם לנים ביד שרה על מנת להתחיל את הפעילות בשעות המוקדמות מאוד. המערכת הלוגיסטית שהתקינה את השרשראות על הרכבים מבעוד מועד ודאגה לכל הצרכים מסביב על מנת לשרת את מאות הפונים היתה מצויינת. חשוב להדגיש, כי המטה בירושלים המשיך להפעיל את מוקד המצוקה, מוקד הנכוניות ושירות התמיכה והשירות לעשרות סניפי יד שרה ברחבי הארץ, בהם הפעילות היומיומית המשיכה כרגיל ", הוא אמר.

למטה יד שרה הגיעו מתנדבים רבים שביקשו לסייע, ביניהם שמעון, מנהל בית ספר בירושלים, שהסיע בג'יפ שלו חולים ובני משפחה מירושלים לערי הלוויין. אלעזר גרבוז, מתנדב יד שרה בן 92, צעד בשלג חצי שעה. "שמעתי שפתחו מטה מיוחד ורציתי לעזור", הוא סיפר לפעילים ששמעו אותו בהשתאות. 

הנוסעים הודו בחום לנהגים. "מה היינו עושים בלעדיכם?", היתה אחת מהתגובות הנפוצות. גם הנהגים והצוות שמנה כ- 60 איש הביע סיפוק ושמחה על הזכות שנפלה בחלקם, לסייע לכל כך הרבה אנשים שנזקקו לסיוע ולנסיעה ביומיים אלו.   

עבור לתוכן העמוד