מתנדבים כדי להציל חיים
הגדל

החלטה תקדימית נגד מכבי שירותי בריאות, ניתנה ביום ראשון, 20.1.08 בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, ע"י כבוד הנשיאה, השופטת עליה פוגל.
ההחלטה ניתנה במסגרת הליך ביניים בתביעה שהוגשה בעניינו של חולה GIST (גידול ממאיר במערכת העיכול), ע"י עמותת קרן דולב לצדק רפואי, המסייעת  לחולים בהתנדבות, באמצעות עורכות הדין ימית בוקובזה ונטלי וידל.
המבקש פנה לוועדת החריגים של הקופה בבקשה כי תמומן לו תרופת ה- NEXAVAR, אשר אינה כלולה בסל הבריאות ודרושה לו להצלת חייו. בקשתו נדחתה על הסף, ולאור זאת התנדבה העמותה להגשת התביעה.

בהליך הביניים הביעה מכבי את נכונותה לקיים דיון בוועדת החריגים בעניינו של המבקש, וסלע המחלוקת בין הצדדים היה אם יש לאפשר למבקש להופיע בפני הוועדה, אם לאו.
חרף התנגדותה של מכבי, אשר ככלל אינה מעניקה זכות שימוע בעל פה בפני הוועדה, הורתה השופטת כי למבקש ו/או לרופא מטעמו יותר לבוא בפני הוועדה ולהשמיע את דבריו, בטרם זו נותנת החלטה בעניינו.
"הליכה בדרך זו מאפשרת שקיפות גבוהה יותר של פעילות הוועדה, ותקל על בית המשפט לעשות עבודתו נאמנה בבואו להעביר ביקורת שיפוטית על החלטותיה של הועדה, כמו גם על אופן התנהלותה", מציינת עו"ד וידל.
עו"ד בוקובזה מוסיפה: "להחלטה תקדימית זו השלכת רוחב על כלל מבוטחיה של מכבי שירותי בריאות, שעד היום נשללה מהם זכות השימוע, ומעתה תישמר זכותם הבסיסית להופיע בפני הוועדה בטרם זו מקבלת החלטה כה גורלית בעניינם".

החלטה שהיא עוד דוגמא לתרומתם העצומה של המתנדבים.

 

עבור לתוכן העמוד