"הדרך לשילוב" - סמינר בינלאומי לקידום התנדבות
הגדל

בחודש פברואר הקרוב יתארחו בארץ אנשי מקצוע ומנהלים מארגונים שונים באירופה ובמזרח התיכון, העוסקים כולם בתחומי התנדבות הנוער ובתחומי הצרכים המיוחדים. הסמינר, שכותרתו "הדרך לשילוב, התנדבות בני נוער עם ולמען אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים", מופעל על ידי עמותת נדב, המרכז הישראלי להכשרה וניהול התנדבות נוער וצעירים, וממומן על ידי תוכנית הנוער יורומד III (דרך אגף א' לקשרי חוץ ואונסק"ו במשרד החינוך). מטרות הסמינר הן למידה משותפת ודיון באתגרים העולים מהתחום של התנדבות בני הנוער עם צרכים מיוחדים, פיתוח מודלים לקידום התנדבות של בני נוער עם צרכים מיוחדים וקידום שיתופי פעולה בין ארגונים דומים בעולם, תוך ביקור בתוכניות התנדבות ייחודיות ומגוונות הפועלות ברחבי הארץ.

בסמינר יתארחו נציגים מהונגריה, תורכיה, קפריסין, ירדן, ספרד, הרשות הפלסטינית ועוד. הנציגים יבקרו בפעילות של עמותת אתגרים, במכינת כנפיים, בבית איזי שפירא, בבית הגלגלים ועוד, ואף יבקרו בירושלים במסלול נגיש. את ערב הסיום של הסמינר יחגגו המשתתפים במסיבת ריקודים, אשר נערכת באדיבות ובשיתוף החוג לריקודי עם בכיסאות גלגלים "גלגל ראשון" של סניף איל"ן בראשל"צ. בנוסף, יעברו המשתתפים במהלך הסמינר סדנאות ודיונים בנושאי נגישות והנגשה של פרויקטים התנדבותיים.

עמותת נדב, העוסקת בקידום התנדבות הנוער והצעירים בכלל, בחרה להתמקד בסמינר זה בנושא הצרכים המיוחדים, מתוך הבנה כי פעילות התנדבותית של אותן קבוצות באוכלוסייה יכולה לסייע בשילובם החברתי, בהעצמתם האישית והקבוצתית וביצירת חברה משלבת והטרוגנית. על מנת לפתח התנדבות של בני נוער עם צרכים מיוחדים בתוך תוכניות התנדבות קיימות או חדשות, על הארגונים לפתח מודלים ושיטות עבודה ייחודיות, אשר יאפשרו קליטה מיטבית והפעלה אפקטיבית של מתנדבים עם צרכים מיוחדים.

עבור לתוכן העמוד