"רואים עולם" ברוטרי: ביקור נציגי רוטרי גן יבנה במועדון סיגישוארה שברומניה
תנועת רוטרי בינלאומי היא ארגון התנדבות של בעלי מקצוע מובילים בתחומם שהתארגנו לשירות הומניטרי , לבניית רצון טוב והבנה.

כיום מצויים מועדוני רוטרי ב- 168 ארצות וחבלים גיאוגרפיים בהם פועלים 32,000 מועדונים עם מספר כולל של יותר מ- 1,200,000 חברים מתנדבים .

לכן , אך טבעי הוא שחבר מועדון רוטרי הנמצא בחו"ל, בודק  איזה מועדון נפגש ומתי, ומנסה לבוא ולהיות חלק מהפגישה .  בהזדמנות זו סוקר החבר את פעילות מועדונו ויוצר קשרים בינלאומיים לקידום הבנה , רצון טוב ושלום בינלאומיים.

תנועת הרוטרי בישראל לצד פעילותה הקהילתית בארץ, פועלת רבות לפיתוח קשרים גם עם מועדוני רוטרי בארצות אחרות. הפעילות מתבצעת באמצעות הוועדות הבינ-ארציות של הארגון בישראל. הועדות הוקמו על מנת לקדם חברות , לארגן מפגשים בינעירוניים, לשתף פעולה במימון ומתן חסות לפרוייקטים קהילתיים עולמיים לשירות, חילופי סטודנטים, ולקיים פעילויות אחרות, וכן לשפר את ההבנה הבינלאומית.
בישראל פועלות כיום ועדות בין ארציות של ישראל  עם רומניה , תורכיה , צרפת , איטליה , יוון ופולין.

לכן , כאשר יצא גבי אורן, נשיאו הפורש של מועדון רוטרי בגן-יבנה לטיול ברומניה,  בדק אפשרות ביקור וזאת גם בתוקף היותה של בתיה אורן, רעייתו, ראש אפיק בינלאומי במועדון וחברת הועדה הארצית ישראל – רומניה.

כיוון שהטיול בו השתתפו היה טיול מאורגן, היה צורך במפגש כזה שבו גם הטיול וגם פגישת המועדון יצטלבו והדבר קרה במועדון רוטרי בסיגישוארה, עיר סקסונית מקסימה ששמרה על האופי הימי-ביניימי של חומותיה, מגדליה וסמטאותיה . וכמובן דרקולה – הדמות האגדית של הרוזן הערפד צמא הדם , גיבור ספרו של בסקוטי בראם סטוקר , המבוססת על נסיך טרנסילבני אמיתי , ולאד צפש ["המשפד"] שמו. מתברר שהנסיך היה חובב דם לא פחות מבן דמותו הספרותי , אם כי הוא ביכר את דמם של אויבים ופושעים על פני דם נשים צעירות.

המלון אליו הגיעו בתיה וגבי אורן נמצא במצודה של ולאד צפש ו... הפלא ופלא – גם מועדון רוטרי סיגישוארה נפגש במלון זה.

לאחר חילופי הברכות והדגלים , סיפרו השניים לחברי המועדון על פעילות מועדון גן-יבנה והזמינו את מזכירת המועדון , המתעתדת לבקר בישראל בקרוב , להתארח אצלם.
נושא מועדון הנוער "האינטראקט" היווה שוב גורם מעורר עניין בסיגישוארה וגם אצל אורח מפינלנד, שנכח גם הוא באותה פגישה. יכול להיות שבעקבות הפגישה יבקרו בגן-יבנה לא רק בני נוער מפולין , אלא גם מרומניה או פינלנד.

עבור לתוכן העמוד