חברי אינטראקט גן יבנה מתנדבים במשמר האזרחי
הגדל

אחת הבעיות הניצבות בפני ארגוני מתנדבים כיום היא בעיה אסטרטגית במהותה – האם חשוב לשמר את האופי הייחודי של הארגון גם במחיר הבידול שלו מארגוני מתנדבים דומים? (מיטל שרון 10/12/06 ) כלומר,  או ארגונים בעלי מוטיבציה דומה כדי לתעל טוב יותר את הרוח ההתנדבותית לארגונים כאלו יש כמה סיבות טובות להישאר נפרדים. ראשית, ארגונים נפרדים עשויים לזכות ליותר תקציבים מן הרשויות. שנית, מתן דגש להבדל בפעילות עשוי להביא את המתנדבים לספק רעיונות יצירתיים יותר, שעשויים לעזור בדרכים שונות לקהל היעד. שלישית, כאשר כל ארגון פועל לעצמו, אין צורך להשקיע אנרגיה בתיאום בין הארגונים, ואפשר להיעזר באותה אנרגיה כדי לגייס מתנדבים לכל ארגון בנפרד.

עם זאת, יש גם כמה סיבות טובות לכך שכדאי לשתף פעולה ולאחד מטרות. ראשית, שיתוף פעולה מונע בלבול בקרב המתנדבים בנוגע לארגונים הפועלים באותו סקטור. שנית, ארגוני מתנדבים אמורים לשמש דוגמה לאזרחות טובה בקהילה, ואין כמו שיתוף פעולה פורה כדי להוכיח זאת. שלישית, שיתוף פעולה עשוי ליצור הד גדול יותר אצל השלטונות ובציבור הרחב.

פעילויות מועדון האינטארקט (תנועת הנוער של ה"רוטרי" בגן-יבנה) מעודדות פיתוח כישורי מנהיגות ושירותים לקהילה ."שירות מעל לפרט" הנו העיקרון המרכזי העומד בבסיס רוטרי. מטרת הפרויקטים לשירות שמנהיג מועדון האינטראקט הנה בין היתר , לשפר את חיי הקהילה. פרויקטים כאלה נעשים בתחומים חיוניים כגון: אלימות, סמים, הגנת הסביבה ועוד. .

מכאן קצרה הדרך להתנדבות חברים מהאינטראקט למשמר האזרחי ואף להצטיינות בפעילות. למרות שהאינטראקט לא יזם את הפעילות , הצטרפו חברים לארגון התנדבותי אחר על מנת למלא את הצורך הנובע מהמציאות הביטחונית המחייבת את כולנו להושיט עזרה למשטרה.

מתנדב משא"ז אבטחה נדרש להקדיש לפחות ארבע שעות פעילות בחודש . בתאום נכון , ניתן לבצע התנדבות זו כך שלא תפגע בפגישות ופעילויות אחרות של מועדון האינטראקט ואילו האחרונים יקיימו את סיסמת הרוטרי השנה " רוטרי מנהיגים את הדרך " ויהוו דוגמה לשאר בני הנוער. פעילות המתנדבים מתבצעת ללא מדי משטרה וזיהויים באמצעות סימנים מיוחדים (אפודים , תגים זוהרים ותעודות מתנדב משא"ז ). המתנדבים במסגרת זו עוסקים בעיקר במניעת פעילות חבלנית עויינת ומניעת פשיעה באמצעות סיורים והצבת מחסומים.

עבור לתוכן העמוד