"אקרופוליס החדשה" במלחמת לבנון השניה
הגדל

בעקבות הלחימה האינטנסיבית בלבנון, וההפגזות הקשות ביישובי הצפון, "אקרופוליס החדשה"- בית ספר לפילוסופיה מעשית וקבוצת ג.א.ה- קבוצה אקולוגית אקטיבית הפועלת במסגרתו, התגייסה על מנת לעזור לתושבי הצפון.

בערי הצפון נוצרה תמונת מצב עגומה: האוכלוסייה החזקה ,שהייתה מסוגלת לכך, עזבה ערים אלו לטובת מקומות בטוחים יותר. לעומת זאת, האוכלוסייה חלשה הכוללת בתוכה קשישים שנשארו ללא מטפלים, נכים, חולים, עניים ועולים חדשים אשר להם לא היו את האמצעים או את בני המשפחה במרכז הארץ אליהם אפשר היה לברוח, נשארו בבתים ובמקלטים.

רבים מהם נותרו ללא אוכל, ללא טיטולים ומזון לתינוקות, וללא תרופות – אם בגלל הקושי להשיג כסף, הפחד והקושי לצאת מבתיהם, או אפילו רק בשל העובדה שבית המרקחת ברחוב נסגר ולא היה להם את היכולת להגיע למרפאה המוקדית הפועלת בעיר.

לאור המצב, אקרופוליס החדשה הקימה מוקד חירום ביקנעם, אספה וקיבלה אלפי פניות לעזרה ממוקדי העיריות בצפון (חיפה,עכו והקריות), ממטה "ישראל ביחד" ומפיקוד העורף וטיפלה בהן.

בחודש זה עסקנו באיסוף תרומות מזון רבות ונתנו מענה ליותר מ-500 פניות מצוקה שונות: יצאנו בצוותים לחלוקות מזון במקלטים, הבאנו תרופות לקשישים ולנכים, העברנו משפחות מהצפון למרכז הארץ, נענינו לקריאות שונות לנקות מקלטים ממפגעים, לעזור לקשישים שביתם נפגע כתוצאה מנפילת קטיושות, או לטפל בבעיות טכניות.

כמו כן הוצאנו צוותי הפעלה לילדים במקלטים במטרה להפיג את הלחץ המצטבר, החרדה המציפה ואת העומס הנוצר כתוצאה מהשהיה הממושכת במקלטים תחת האזעקות והנפילות. הצוותים היו מצוידים במשחקים, ספרים וחומרי יצירה ופעלו בכ-70 מקלטים ברחבי חיפה, עכו, נהריה והקריות.

פעילותנו בצפון היוותה עבורנו הזדמנות נוספת לחזק, להעמיק ולבטא את הערכים האנושיים אליהם אנו שואפים: ערכים של נדיבות, אומץ, סולידריות ואחווה.הייתה זו הזדמנות להוכיח שהפילוסופיה האמיתית אינה רק מילים יפות – אלא גם מעשים יפים.הייתה זו הזדמנות נוספת עבורנו לעשות את המעשה הנכון, להכיר את עצמנו קצת יותר, לגדול ולהתפתח. הזדמנות לבטא חיים!

 

 

 

עבור לתוכן העמוד