סדר יום של מתנדב-דיווח מהשטח

כתבה אנה קפלן

עריכה זינה רויטמן

כבר שבוע אני עוסקת בהתעמלות בלתי שגרתית. כן, כן אפילו בזמן המלחמה, כאשר כל יציאה החוצה נראית כמעשה גבורה, אפשר לשלב בין אוויר צח להתעמלות ובנוסף לכך להרגיש שלא סתם בזבזת זמן בבית. הזמן טס, ולו רק היה אפשר להחזיר אותו או לתפוס לרגע ...

שלוש פעמים בשבוע אנו עוברים ברחבי קרית אתא ומחלקים אוכל לקשישים. אנחנו, המתנדבים של העמותה לקשיש. בשבילנו זו אולי סתם עבודה, בשביל חלק מהאנשים הנזקקים האלה -  זו עזרה ממשית. לצערי, איננו יכולים לדבר איתם, אבל מה שאנו כן יכולים לעשות זה לפחות לתת להם אוכל.

בואו ונראה מהו סדר היום הרגיל של מתנדבי העמותה: שלוש פעמים בשבוע,בין השעות 12:00 ל-13:00 הצהריים ,שני צוותים של מתנדבים יוצאים ל’’שטח”. אבל עוד לפני שהמתנדבים יוצאים לפעולה הם עוזרים לאנשי העמותה לארוז את האוכל לשקיות ולהעמיס אותן לאוטו. עכשיו הכל מוכן ואפשר לצאת לפעולה. הצוות מונה שני מתנדבים ונהג .

השקיות בפנים, המתנדבים גם.עכשיו אפשר לצאת לדרך. מסתבר שאפשר לגלות הרבה דברים חדשים בעיר בזמן שהאוטו עובר ברחבי העיר. אך המתנדבים  מגיעים לכתובת הראשונה ,יורדים מהאוטו, לוקחים שקית או שקיות ולעבודה!! עכשיו המשימה הבאה זה מהר לעלות או לרדת במדרגות, למסור את ´´משלוח´´ ומהר לאוטו,. שם מממתינות עודהרבה שקיות שצריכות להגיע לפנסיונרים המחכים בקוצר רוח. ובכלל צריך להזדרז, מאחר והנהג הוא גם בן אדם, וגם לו יש סידורים, אז כפי שאתם רואים, אין בימינו התעמלות יעילה יותר. אז כל אלה שכבר מפחדים להתקרב למראה ומבקשים להוריד כמה קילו, ברוכים הבאים להתנדבות. ואם הייתם יודעים אילו אנשים אפשר לפגוש כאן, כבר מזמן הייתם רצים לפה. למשל,את אלוף משנה במילואים מיקי, מנכ"ל אחת מחברות כוח אדם המובילות בארץ. מיקי הוא כבן בן ארבעים פלוס, אדם גדול (בכל המובנים). אחת מהמתנדבות היא ילדה שרק השנה סיימה את י"ב. כבר שלוש שנים היא בעמותה- מתנדבת כל יום שישי. לפעמים אנו נקלעים לסיטואציות שמעוררות רגשות. לדוגמא, כאשר אתה מגיע למישהי שמנשקת אותך ומברכת אותך על מעט שעשית, קשה שלא להתרגש. זהו, זאת הכתובת האחרונה להיום.

סיימנו. חוזרים לעמותה. היום הכל הלך כשורה. היום חוזרים הביתה בלי להתעכב. כמובן, קורה שיש בעיות, ולא הכל הולך כשורה, אבל שלוש פעמים בשבוע רוב ה"מטופלים" שלנו מקבלים אוכל, וזה מה שחשוב

עבור לתוכן העמוד