משולחן ארגוני התנדבות

כנס בנושא    סיוע ליישובי אשכול
המועצה הלאומית להתנדבות בישראל מודיעה
לארגוני המתנדבים

על כנס בנושא סיוע ליישובי אשכול

מועד הכנס: יום שני 23 יולי 2018 שעה 15:00
מקום הכנס: המועצה להתנדבות רחוב משה דיין 52 תל- אביב ,קומה 1 (יש חניה)

מטרת הכנס: * דיווח יו"ר המועצה עו"ד יורם סגי זקס - מפגש שקיים הוועד המנהל עם מ.א. אשכול
*הצגת צרכים, סיוע ועזרה ליישובי המועצה ע"י ארגוני המתנדבים
*הצגת אפשרויות ע"י כל אירגון מתנדבים יכול להציע ,ולעמוד בכך.
*תאום מועדים ונקיטת פעולות ע" ארגון המתנדבים.

לפרטים נוספים כנסו לכתבהקרא עוד >>
17/07/2018
העפיפונים בוערים ובלוני תבערה וחומרי נפץ,
החממה הטכנולוגית SouthUp בשער הנגב מרימה את הכפפה למצוא פתרון לבעיה ע"י קיום מיני האקתון "זה סופו של כל בלון" ביום שישי הקרוב 22/6 .
ההאקתון יתקיים בשיתוף עם מומחים מתחומי המטרולוגיה, לייזרים, מכ"מים, אופטיקה, צילום, עפיפונאים, כדורים פורחים, אמצעי ראייה וזיהוי, כיבוי אש וצפרים. בנוסף ייקחו באירוע חלק גורמים צבאיים, תלמידי תיכון שער הנגב, סטודנטים ממכללת ספיר ותושבי האזור.

תצפיתנים על נקודות שרפה
בביקורנו ביום שישי האחרון בעוטף עזה, ביקשו אנשי קק"ל כי נסייע בגיוס תצפיתנים על נקודות שרפה בארבעה מקומות ליד קיבוצי:
ארז, ניר עם, עלומים וכיסופים. במועצות האזוריות שער הנגב ואשכול.

לפרטים מלאים כנסו לכתבה. תודה.קרא עוד >>
21/06/2018
הודעה לציבור

המועצה הלאומית להתנדבות מודיעה על
אסיפה כללית .

ביום שני 18 ביוני 2018 שעה 15:00
משרד המועצה- רחוב משה דיין 52 תל-אביב .

על סדר היום
· מיזוג המועצה עם מייזם ההתנדבות
· קהילה מתנדבת.
קרא עוד >>
3/06/2018
ברכה לחג השבועות תשע"ח
"ושמחת בכל הטוב אשר נתן לך ה’´אלוהיך"- "ושמחת בחגיך והיית אך שמח". מהי אותה שמחה עליה מדברת התורה? כיצד מגיעים לאותה שמחה? לאותה שלמות פנימית וחיצונית. שמחה הזו היא ראיית הטוב והכרת הטוב. יום מתן תורה בגמר מניין שבעת השבועות יום שצריך לחבר אותנו אל הטוב שבנו ולחבר אותנו אל העולם באהבה ונתינה שבסופו של דבר גדול המעשה.
מי ייתן ונתחבר כולנו אל הלב הטוב שלנו ואל הלב הטוב של רענו נחשוב טוב, נראה טוב , נדבר טוב, נפעל ונעשה טוב. ניצור פה מציאות טובה יותר. כולנו כאיש אחד בלב אחד
או אז יתקיימו בנו דברי הנביא ישעיהו:" קומי אורי כי בא אורך וכבוד ה’ עליך זרח.

חג שבועות שמח, ברוכים תהיו
יורם סגי זקס יו"ר המועצה הלאומית להתנדבות בישראל

קרא עוד >>
17/05/2018
יום ירושלים תשע"ח
51 שנים חלפו מאז חזרה ירושלים בשלמותה לעם ישראל וחוברה לה יחדיו ו70 שנה משחרור חלקה הראשון ע"י לוחמי תש"ח.

איחודה של ירושלים ושחרור הכותל, מהרגעים המשמעותיים בתולדותינו ,שודר ברדיו בתשכ"ז וכך בא הוא לידי ביטוי בשידורו המרגש של רפאל אמיר: "השעה עשר ועשרים השבעה ביוני ביחד עם סגן הרמטכ"ל בג’יפ ואלוף הפיקוד אנו עוברים את שער האריות....(ברקע קריאות כיפק הי יריות ותקיעות שופר)
ירושלים היא עיר מיוחדת במינה ובה שזור חדש עם ישן, מורשת עתיקת יומין בת אלפי שנים, מיום שקבע בה דוד המלך את בירתו, ועוד קודם לכן בהר המוריה , הר הבית מקום בו אברהם ויצחק התמזגו לאחד בעקידה ,מקום בו חלם יעקב על סולם מוצב ארצה וראשו נוגע בשמיים, בית המקדש הראשון והשני וכן פנים צעירות ושוחקות של מדינת ישראל המתחדשת, הטכנולוגית ,היזמית , פורצת הדרך ,מלאת החסד והמתנדבת.
ברוכים תהיו אוהבי החסד אחי המתנדבים. יום ירושלים שמח לכל בית ישראל!
קרא עוד >>
13/05/2018
להתנדב-טוב לבריאות ולנפש
ישראלים שמתנדבים מרבית לדווח על שביעות רצון גדולה יותר מחייהם. הם חשים פחות בדידות ומנהלים חיים חברתיים יותר איכותיים בנוסף הם אופתיים יותר לגבי העתיד.קרא עוד >>
1/05/2018
דברים ליום הזכרון וליום העצמאות תשע"ח
הנס של הקמת מדינת ישראל הוא נס ופלא שאין לו אח ורע בתולדות העמים! נס של עם שלאחר שעוזב את ארצו ומתפזר בין העמים שב אליה לאחר אלפי שנים כדבריו המדויקים של דוד בן גוריון: "דבר אחד העניקה לנו ההיסטוריה מראשית היותנו- נטוע בנו כח מוסרי גדול שאולי אין כדוגמתו בתולדות העמים האחרים, ובכוח זה עמדנו עוד בימי קדם נגד מדינות אדירות שעלו עלינו לא רק במספרן בכוחן החמרי והצבאי אלא מבחינות רבות גם בתרבותן. אין עוד דוגמא בהיסטוריה לעם שגורש מאדמתו ונתפזר בין העמים ואף על פי כן הצליח לקיים ייחודו ועצמאותו במשך 2000 שנים. נטוע בנו כח מוסרי עליון שלא נמצא בקרב הרבה עמים וכוח זה הביאנו עד הלום".
הדרך להקמת המדינה הייתה רבת חתחתים. מיליונים איבדו את חייהם בשואה בטרגדיה הגדולה ביותר של האנושות כולה לדורותיה ועוד למעלה מ23,000 נופלים קיפדו את חייהם בדרך לתקומת ישראל.
משהו עמוק בחייהם ובמותם של יקרים אלו צריך לשמש לא רק לזיכרון העבר, לא רק למה שחלף ואינו עוד , כי אם גם ובעיקר לבניין העתיד של ישראל ברוח של אומץ חסד ונתינה התנדבות ואמונה.
נזכור ביום הזיכרון הזה את הנופלים ונשמח ביום העצמאות ונעלה על נס את קיומנו פה בארץ ישראל ומתוך זיכרון העבר ומתוך התקוות לעתיד נחדש את ימינו כקדם, נוסיף פה התנדבות וטוב ואור וחסד.
כשהדגל הכחול לבן יתנוסס אל על, נשמח בפלא ובנס של מדינת ישראל בת ה70 נאמץ אותה אל ליבנו באהבה וננצור ונשמור את הישגיה ונעפיל מעלה מעלה עם כנפי הרוח לימים שעוד נכונו לנו .קרא עוד >>
13/04/2018
יום השואה תשע"ח
73 שנים חלפו מתום מלחמת העולם השנייה שהסתיימה במאי 1945 בהכנעתם של בנות הברית את הנאצים ובני בריתם בתום לחימה עקובה מדם מלחמה בה נהרגו עשרות מיליוני בני אדם . מלחמה בין כוחות האור לחושך במלוא מובן המילה. 6 מיליון יהודים, מספר בלתי נתפס שלא ניתן להעלותו על הדעת כמעט כמספר כל אזרחיה היהודיים של מדינת ישראל היום ,קיפדו את חייהם בהשמדה שיטתית ומאורגנת. האם ניתן לתפוס זאת ? האם ניתן להבין זאת? האם ניתן לקלוט את גודל הזוועה? . פלנטה אחרת, אמרו ניצולי השואה במשפט אייכמן, חיינו בפלנטה אחרת במציאות מקבילה. זר לא יוכל להבין זאת. מציאות שקשה להעלותה על הדעת וקשה לאדם המודרני, אשר חיי כל אדם יחיד, יקרים הם בעיניו, לתפוס ולעכל את גודל האכזריות ההרס והצער שהייתה מנת חלקו של העם היהודי בימים האפלים והקודרים ההם.קרא עוד >>
11/04/2018
דברים לחג החירות תשע"ח
חג הפסח , חג החירות בו יום יום שעה שעה, מתנדבים מאות אלפים מביננו ועושים חסד. יעידו על כך 24 הרשויות שעוטרו באות "קהילה מתנדבת "וקהילה מתנדבת נוער וצעירים, יעידו על כך 120 הרשויות אשר השתתפו במפעל המבורך הזה מייסודה של המועצה הלאומית להתנדבות בשיתוף משרד החינוך, הרווחה והשלטון המקומי ויעידו על כך מאות הפניות להגשת מועמדות שקיבלה המועצה בשיתוף בית הנשיא ל"אות הנשיא למתנדב" ולאות הבריאות על פעילות התנדבותית בשיתוף משרד הבריאות , פניות שמשקפות את פניה היפות של ישראל ,פניות שמשקפות את אהבת החסד הנטועה במדינתנו בעומק הלב של ה אנשים וברצונם לעשות ולפעול טוב למען הזולת.
מי ייתן ובפסח הזה נתחדש בחירות ובאחריות בעשיית טוב ובהתנדבות באהבת הזולת ובאמונה והתנדבות ותתקיים בנו בקשתו של דוד המלך : "לב טהור ברא לי אלוהים ורוח נכון חדש בקרבי". מי ייתן ויתקיימו בנו דברי הנביא חגי: "גדול יהיה כבוד הבית הזה האחרון מן הראשון ובמקום הזה אתן שלום".

חג חירות שמח , ברוכים תהיו.
יורם סגי זקס יו"ר המועצה הלאומית להתנדבות בישראל
קרא עוד >>
26/03/2018
יריד חשיפה להתנדבות
בואו להיות חלק ממשפחת המרכז הרפואי ת"א.
ביריד יוצגו פרוייקטים מעניינים ויחודיים להתנדבות לצד מגוון אפשרויות רחב להתנדב במחלקות בית החולים.קרא עוד >>
28/02/2018
דברים לפורים תשע"ח
משנכנס אדר מרבין בשמחה ואכן ,השמחה וההתנדבות כרוכים זה בזה בטבורם. דוד המלך עמד על כך עוד בבניית בית המקדש בספר דברי הימים :
" וישמחו העם על התנדבם כי בלב שלם התנדבו לה’ ... וגם דוד המלך שמח שמחה גדולה" שההתנדבות והנתינה, ההענקה והתרומה מרבים את השמחה בליבו של..
פורים שמח לכל ישראל!
ברוכים תהיו,יורם סגי זקס עו"ד יו"ר המועצה הלאומית להתנדבות בישראל

קרא עוד >>
25/02/2018
הזמנה  לכנס שדרות לחברה תשע"ח 2018
כנס שדרות לחברה 2018 יערך בימים שני ושלישי, י"ח -י"ט אדר תשע"ח, 5-6 במרץ 2018, בעיר שדרות ובמכללת ספיר, בהשתתפות שרים וח"כים , ראשי רשויות, אנשי ממשל וציבור, אנשי רוח, תקשורת, אקדמיה, ובני נוער.
לפרטים נוספים כנסו לכתבה.קרא עוד >>
22/02/2018
קורס מובילי התנדבות רמלה
בוער בך להנהיג, להוביל ולפתח תוכניות התנדבות משמעותיות?
קורס מובילי התנדבות רמלה
תכני הקורס: ניהול * מנהיגות * יזמות * הפעלת מתנדבים ועוד

לפרטים נוספים כנס לכתבה .קרא עוד >>
14/02/2018
למה כדאי להתנדב?
מחקרים מוכיחים שמתנדבים: מרוצים יותר מחייהם,חשים אופטימיים ומלאי מרץ,
בעלי תוחלת חיים ארוכה יותר,בעלי קשרים חברתיים נרחבים,מתמודדים היטב עם בעיות
איך מתחילים להתנדב? בוחרים אזור,רצוי לבחור אזור בסביבתכם.
מוצאים תחום שאתם מתחברים אליו,נשמח לכוון אתכם בוחרים טווח זמן
התנדבות חד פעמית או מתמשכת?
קרא עוד >>
31/12/2017
"המועצה הלאומית להתנדבות בישראל" מעניקה בתאום עם "כנס שדרות לחברה" "אות מופת" על פעילות חברתית לחזק את המרקם החברתי במדינת ישראל, לגרום ללכידות חברתית ולשפר את איכות החיים של הקהילה והיחידים בתוכה.
האות יוענק ליחידים או קבוצות שהצטיינו בתחום בו הם פועלים.

לפרטים נוספים כנסו לכתבה .קרא עוד >>
28/12/2017
קורס הכשרת טוענים מוסמכים 2018
קורס הכשרת טוענים מוסמכים בבתי משפט לתביעות קטנות.

בשלב זה הקורס נדחה . מועד חדש ימסר בהמשך

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט בשיתוף המועצה הלאומית להתנדבות שמחים להודיע על פתיחת קורס טוענים מוסמכים.
פרטי התוכנית : תכנית הלימודים בהקף 104 שעות אקדמיות, במשך 13 מפגשי לימוד שבועיים.

לפרטים מלאים וטופסי הרשמה כנסו לכתבהקרא עוד >>
27/12/2017
זוכי אות הקהילה המתנדבת  לשנת 2017-18.
המועצה הלאומית להתנדבות בישראל, מברכת את הקהילות שזכו באות הקהילה המתנדבת לשנת 2017-18.
הזוכים הם:
בוגרים: חיפה מגדל העמק נס ציונה רעננה.
נוער: חולון קרית מוצקין שהם

קרא עוד >>
26/12/2017
פרס יגאל אלון
במלאות 100שנים להולדת יגאל אלון

הפרס מוענק ברציפות זה 37 שנים, ליחיד/ה, לגוף או לאירגון על מפעל או מעשה שהם מופת לעשיה חברתית-חלוצית ותרומה ליצירה ולחברה בישראל.

הפרס יוענק השנה
בטקס שייערך ביום שלישי, י"ט באדר תשע"ח 6.3.18 בית הפלמ"ח , אולם "מלווי השיירות" בשעה 18:30קרא עוד >>
19/12/2017
יום ההתנדבות הבינלאומי וקהילה מתנדבת תשע"ח
יום ההתנדבות החל מידי שנה ב5 בדצמבר , חל השנה בי"ז בכסליו תשע"ח , צוין ע"י ארגון האומות המאוחדות החל מ 1985 כאשר המטרות המוצהרות של יום זה הן: הוקרת הקהילה הבינלאומית לתרומת המתנדבים באשר הם, העלאת המודעות הציבורית לתרומתם ולהשפעתם של המתנדבים על החברה והקהילה, מתן הזדמנות למתנדבים, קהילות וארגונים לקדם ולהציג את תרומתם לפיתוח החברה ברמה מוניציפלית, ארצית ובינלאומית.

המועצה הלאומית להתנדבות בישראל , בחרה לציין יום חשוב זה בכינון הוועדה הבוחרת של "אות קהילה מתנדבת וקהילה מתנדבת נוער וצעירים". וועדה המורכבת מנציגי השותפים, בראש ובראשונה משרד החינוך, וכן כנסת ישראל ,השלטון המקומי ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים. הוועדה תתכנס בראשות השופטת דליה דורנר שופטת ביהמ"ש העליון בדימוס.
קרא עוד >>
4/12/2017
עבור לתוכן העמוד