מחבקים את ילדי הצפון

מתנדבי אינטל מהקמפוסים השונים ברחבי הארץ מקיימים בשבועות האחרונים מגוון פעילויות התנדבות למען ילדים ובני נוער מחיפה ומיישובי הצפון. מתנדבים ממפעל אינטל בירושלים הגיעו בשבוע שעבר לישוב "חרב-לאת" בעמק חפר, שם פגשו כ-50 ילדים ונוער מהצפון, השוכנים עם משפחותיהם במדרשיה. הפעילות כללה לימוד חוקים פיזיקלים, דרך הפעלות חווייתיות מעניינות כגון: בניית פירמידות וספירלות, משחקים עם מגנטים, והכנת טילים והליקופטרים משקיות ניילון. הפעילות הועברה על-ידי צוות מקצועי של עמותת "ראש-גדול", אשר נעזר במתנדבים בקבוצות השונות. הילדים שהשתתפו בהפעלה נהנו מאד ושיתפו פעולה עם צוות המדריכים והמתנדבים. בסיום ההפעלה כל ילד קיבל אביזרים קטנים אשר איתם יוכל להמשיך ללמוד גם באופן אישי. למחרת הפעילות, התקיימה פעילות נוספת באותו יישוב עבור 70 ילדים ונוער כולל ילדים שהצטרפו מישובים נוספים בצפון. למקום הוזמנו מתקנים מתנפחים שהנעימו את זמנם.

אסתי מהסוכנות היהודית מסרה את תודתה ואמרה כי"בימים אלה מראה החברה הישראלית את הטוב והאחדות האמיתיים הקיימים בה". נציגי עמותת "מרום גליל" מסרו את הערכתם ותודתם למאמץ ולהשקעה ואמרו "אנו מעריכים מאד את ההשקעה המרובה של חברת אינטל למאמץ, וכי תרומה זו מחממת את הלב". אין ספק כי פעילויות אלהתרמו לשיפור מצב רוחם של הילדים ומשפחותיהם, אשר נמצאים כל-כך רחוק מביתם, כבר במשך שלושה שבועות.

בנוסף, כחלק מהמאמץ המשותף, נאספו בשבועיים האחרונים בלובי המפעל בירושלים, מוצרי מזון ומוצרים לתינוקות, עבור תושבי הצפון. הארגזים הועברו לעמותת "קו החסד" אשר דאגה לחלוקת המצרכים למשפחות אשר פונו מבתיהם ומתגוררות כעת במרכזים שונים בעיר.

מתנדבי אינטל פתח-תקווה מקבוצת ה- ProjectAnalystsהתגייסו לסייע ל-100 משפחות מאיזור הצפון, רובן משפחות קשות-יום,המתאכסנות במעונות אוניברסיטת תל אביב. המתנדבים הגיעו לאוניברסיטה, בחנו את הצרכיםהשונים, והחליטו להפוך שני חדרי לימוד בהם כיסאות בלבד, לחדרי משחקים ולמידה, עמוסי כל טוב.

בהתאם להנחיותיהן של העובדות הסוציאליות, רכשוהמתנדבים כמות גדולה של חוברות למידה, צביעה ותשבצים, מוצרים לעבודות יצירה, מחצלותוכריות, אשר הפכו את החדרים לנעימים, וכן שתי טלוויזיות ושידות לטלוויזיה, שנימכשירי SonyPlaystations, שני מכשירי DVD, משחקים, סרטים, ובריכה מתנפחת. מאחרורבות מהמשפחות הגיעו ללא ציוד המאפשר לקיים שיגרת משפחה, נענו המתנדבים לבקשותהמשפחות לרכוש ציוד למטבח (טוסטר אובן, מחבתות, סירים וכו').

חנה דורסמן, מנהלת המדור למעורבות חברתית,ציינה כי "מעבר לכוח האדם ישנו צורך קריטי בציוד להפעלת הילדים.מכיוון שכרגע הסתיימו הקייטנות, הילדים מחוץ לביתם, מנותקים מחבריהם וללא תעסוקה, ואנו רוציםלהפוך את הקיץ הזה, יחד עם עובדי אינטל, למשהו שיש בו נקודת אור".

ההחלטה לתת את הפרויקט לקבוצת ה-ProjectAnalysts התבררה כמשתלמת: המשאבים, התקציב ולוחות הזמנים הצפופים, נוהלו בצורה הטובה ביותר! בחיפה, תרמה אינטל לעיריית חיפה שבוע של ימי כייף לילדים ונוער מכל רחבי העיר, ובכללם ילדי שכונת נווה יוסף, ואדי ניסנס וקרית חיים. עיריית חיפה החליטה על שותפות בצורה של Matching ותרמה על כל שקל מאינטל שקל משלה לאוטובוסים שהסיעו את ילדי חיפה לפעילויות.

כ-735 ילדים ונוער ששהו ימים ארוכים במקלטים נהנו ממגוון ימי כייף, בהם בילוי בפארק נחשונית, בספארי, בגבעת ברנר, בלונה פארק,וכן בשפיים, געש, וספורט ימי באילת.

בדרום, ערכה קבוצת FLEX מאינטל קריית גת יום של פעילויות לילדי קייטנת הקלאב האוס בקרית גת. נושא הפעילות היה ה"ייצור באינטל" במסגרתו הפעילה הקבוצה מספר תחנות שכללו סרטון הכרות עם אינטל, תחנת התלבשות בבגדיהייצור, תחנה שבה המחישו לילדים את הכנת הפרוסה על-ידי שימוש בפיתות (עליהן הםמרחו שכבות של שוקולד, שכבות של סוכריות צבעוניות ושכבות של קוקוס), ותחנותיצירתיות.

בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני הוחלט להוסיף תחנה שבה יכינו ילדי הקייטנה מכתב אישי וציור לילדי הצפון ולילדי שדרות. העבודות שהכינו הילדים צורפו לחבילות שי ענקיות, בהן ערכות יצירה, משחקים וממתקים, שנועדו להנעיםאת זמן שהותם של ילדי הצפון במקלטים. החבילות נשלחו במהלך השבוע למקלטים בצפוןולקייטנות ומועדוניות בשדרות.

כמו כן, מקיים מפעל אינטל בקריית גת הגרלה למקום החנייה ה"ראשון" בחניון החדש ומוכר כרטיסי הגרלה בשווי 10 ₪. ההכנסות ממכירת הכרטיסים והכפלה של הסכום על ידי הנהלת המפעל ייתרמו לילדים מהצפון.

כמו כן, עקב מעבר של משפחות עובדים רבות מהצפון למרכז הארץ התגייסה הנהלת אינטל והקימה מערכת המאפשרת לחבר בין עובדים ממרכז ודרום הארץ המעוניינים לארח משפחות בביתם, לעובדי אינטל מהצפון המעוניינים להתארח. באמצעות מילוי טופס עם כל הפרטים באתר יכולים עובדים לאתר משפחות מארחות במהירות ובקלות. ההיענות ליוזמה היתה גבוהה ועד כה הביעו רצון לארח כ- 150משפחות.

עבור לתוכן העמוד