תנועת אור משימות לאומיות

תנועת אור משימות לאומיות נוסדה בשנת 2000 ע"י רוני פלמר, ניר בלובשטיין, אופיר פישר ואלי וינברג, חבורה של צעירים תושבי גוש דן אשר שמו לעצמם מטרה לסייע בפיתוח הנגב והגליל ולפעול לקידום הרווחה והחברה בישראל.

התנועה גיבשה לעצמה שיטת עבודה מיוחדת בתחום החברה והרווחה שהיא מכנה "בנק המשימות והמתנדבים". השיטה תואמת את יעדי התנועה לזהות צרכים חברתיים במקומות שונים, לאתר את הגופים והארגונים המקומיים או האחרים היכולים להיות מעורבים בפעילות התנדבותית במקומות הללו ולגייסם למשימות וכמובן גם לרתום את האוכלוסייה המקומית לסייע לעצמה.

התנועה מבקשת לסייע בבניית חברה שתהיה מעורה במקום מגוריה, גאה במורשתה ומסוגלת להתמודד עם מצבי מצוקה ולחץ ולמצוא להם תשובות הולמות.

לתנועה מרכז מידע ממוחשב המתאם בין כל הגורמים. היא הקימה רשת מתנדבים ארצית שכינויה פאז"ל וחברים בה בני נוער מגיל 14 ומעלה. בקמפוסי הנגב היא מפעילה רשת סטודנטים מתנדבים "נגבה".

מייסדי התנועה עברו גם הם להתגורר בנגב והם מבקשים להיות לדוגמא לאחרים ולהקנות למתנדבים את ערך הנתינה כדרך חיים.

הם מגייסים תלמידים ותלמידות מבתי ספר תיכוניים וחברי תנועות נוער, ובשיתוף פעולה עם הנהלותיהם מפעילים אותם לפעולות התנדבות בענייני רווחה, קליטת עליה, סיוע לתלמידים חלשים ועזרה לקשישים. התנועה מסייעת בין היתר לסניף של רשת המסעדות "מאיר פנים" בקרית מלאכי, עוזרת למכינה הקדם צבאית "כרמי חיל" לעבור מחיפה לקיבוץ בית רימון בגליל ומפעילה בנות שרות לאומי בישובים בנגב ובגליל. העבודה המאומצת והמקיפה של תנועת אור מניבה פירות. התוצאות ניכרות בשטח ובמיוחד בנגב.

אות הנשיא למתנדב הוענק לתנועת אור משימות לאומיות על היותם החלוצים החדשים ליישוב הארץ ותרומתם לקהילות בנגב ובגליל.

עבור לתוכן העמוד