מיכאל סגל

מיכאל סגל, יליד אנגליה, עלה ארצה בשנת 1976 בעל תואר BAבכלכלה ובמדעי המדינה מאוניברסיטת דבלין באירלנד ותעודת הוראה מאוניברסיטת לונדון.

הצטרף בשנת 1984 להנהלת אלי"ע, אגודה לקידום ילדים עיוורים ולקויי ראיה ומ-1991 משמש כמנכ"ל בהתנדבות. 

מאז ועד היום, תחת הנהגתו צמחה אלי"ע לארגון שמשרת כיום 100 ילדים בגיל הרך בשלושה גנים שיקומיים במרכז הארץ בירושלים ובדרום. אלי"ע מהווה דוגמא לשירות מקצועי ללא הבדלי דת, גזע ומין המשלב ילדים ועובדים ממגזרים שונים באוכלוסיה ובהם בדואים, ערבים, חרדים, עולים חדשים ועוד.

מיכאל סגל גם לקח על עצמו את התפקיד הקשה של גיוס התורמים לאלי"ע. בזכותו הצליחו לפתח מגוון רחב של שירותים איכותיים ולהקים מבנים חדישים ואסטטיים   כולל מרכז להידרותרפיה בפתח תקווה. השירותים מותאמים לצרכים המיוחדים של הילדים ומטפחים רמה מקצועית ואנושית גבוהה. בנוסף תרם מר סגל לגיבוש חוג ידידים מתנדבים, מהם הפעילים בהנהלה ומהם הנוטלים חלק בעבודה היומיומית עם הצוות ועם הילדים העיוורים.

תבונתו, צניעותו וניסיונו הפכו את מיכאל סגל לכתובת אהודה עבור כל מי שבא איתו במגע: אנשי צוות, נציגי מוסדות ציבוריים, הורים, בני משפחה והילדים עצמם.

 

בעבודתו, כשרבים אינם מבחינים שהוא עושה אותה בהתנדבות מלאה, הוא מקפיד לשקול בכובד ראש כל רעיון המובא בפניו ועל פי רוב תורם לעניין הנדון זווית ראיה חדשה ותובנה מעמיקה שלו.

 

אות הנשיא למתנדב הוענק למיכאל סגל על שנים רבות של עשייה למען ילדים עיוורים ולקויי ראיה ועל היותו מקור השראה וכוח מניע לשילובם בחברה.

עבור לתוכן העמוד