אתי אברהמי

האחות, אתי אברהמי, בוגרת ביה"ס לסיעוד "הדסה תל אביב", שהייתה קצינה בחיל הרפואה, השתלמה בבית החולים "הר סיני" בניו יורק ושירתה כאחות חדר ניתוח בסיני בזמן מלחמת יום הכיפורים מצאה את עצמה נכה בעקבות תאונת עבודה ולאחר מס' שנים אף רתוקה לכסא גלגלים.

מיד לאחר הפגיעה הובהר לה כי לא תוכל להמשיך בעבודתה כאחות וכמומחית לסיעוד. אתי ניהלה מאבק ממושך ותקיף על  זכויותיה וכיום היא אחות אחראית במרפאת עצבים.

היא לא הסתפקה בהישג ובניצחון האישי אלא השתמשה בו כמנוף  להאיר לאנשים בעלי מגבלות  את הדרך להבטחת זכויותיהם, כבודם ועתידם.

אתי הובילה את המאבקים החשובים במדינה שהביאו להכרה בזכויות הנכים לחיים של כבוד בזכות ולא בחסד.

היא התחילה את פעילותה ב- 1980 במתן ייעוץ לנכים על סמך ניסיונה, חוכמתה ואישיותה, ריכזה את הוועדה לדרכי גישה ועשתה רבות להנחיל בתודעת הציבור ובממסד את ההכרה כי יש להבטיח בחוק גישה נוחה לכל אדם ואדם לכל מבנה ציבורי ובתוכו. היא מעורבת באופן שוטף בפעילות של גורמי ממשלה המטפלים באוכלוסיית הנכים.

ב-1999 הקימה אתי את "ארגון הגג" של הנכים וכן פורום אינטרנט המשמש מוקד מידע על זכויות נכים ובמה לשיח בינם לבין הגורמים הממסדיים המטפלים בענייניהם.

 

אות הנשיא למתנדב הוענק לאתי אברהמי על היותה לנכים רבים, מקור השראה, עידוד וקבלת עזרה, על שנים של פעילות התנדבותית להבטחת זכויותיהם ולקידום השוויוניות בחברה הישראלית.

עבור לתוכן העמוד