קול אחד - One voice
8/10/2007
הגדל

תנועת "קול אחד - OneVoice" נוסדה בשנת 2002 והיא פועלת למען השמעת קולו של הרוב המתון בישראל וברשות  הפלשתינית, המייחל לסיום הסכסוך.

קול אחד "OneVoice" היא תנועה עממית(grassroots) השייכת לציבור הרחב ומייצגת את הקונצנזוס בשתי החברות. היא פועלת בקרב ישראלים ופלשתינים מן השורה התומכים בפתרון הסכסוך באמצעות הסכם שיביא לשתי מדינות עצמאיות. בתנועה חברים גם מנהיגים חברתיים, פעילים אזרחיים וסגל רחב של מומחים, מכובדים, סלבריטאים ומנהיגים רוחניים.

המטרות המרכזיות של תנועת קול אחד  "OneVoice" הינן:

להניע את הרוב המתון בשני הצדדים להשמיע את קולו בדרישה לסיום הסכסוך.

להטמיע בקרב דעת הקהל כי הרוב בשני הצדדים תומך בפתרון מוסכם של שתי מדינות אל מול הקיצוניים אשר פועלים באלימות על מנת להנציח את הסכסוך.

להפעיל לחץ חיובי על המנהיגים הנבחרים בשני הצדדים על מנת שיקיימו משא ומתן אמיתי ורציף עד להשגת הסדר כולל שיביא לסיום הסכסוך. 
  
המתודולוגיה
המתודולוגיה של התנועה קובעת כי רוב גדול בקרב שני העמים שבע ועייף מהסכסוך המתמשך ומעוניין להגיע לחיים נורמאליים ובטוחים בשתי מדינות ריבוניות ויציבות.

מאז תחילתו של תהליך השלום בשנת 1993 פועלים באלימות ובנחישות גורמים קיצוניים בשני הצדדים במטרה לחסל את התקווה ולהרוס  את האמון בין שני העמים. הגורמים הקיצוניים עושים כל שביכולתם על מנת לעצור ולסכל את התהליך המדיני ולמנוע התקדמות לעבר השגת הסדר קבע. על ידי ביצוע של סדרת פעולות אלימות ופרובוקטיביות, מצליחים הקיצונים להשתלט על סדר היום המדיני והאזרחי ולהותיר את תושבי האזור במעגל דמים בלתי פוסק.

כלי התקשורת המודרניים אשר מדווחים בהרחבה ובהגזמה על פעולות הקיצוניים יוצרים דעת קהל מיליטנטית בשני העמים. הרוב המתון אשר אינו מביע את עמדתו ופאסיבי ברובו חשוף מדי  יום לתמונות ולמראות קשים אשר יוצרים תחושת שנאה תסכול וחוסר אונים. האזרחים השקועים עד צוואר בסכסוך העתיק, מתרגלים לראות דרך כלי התקשורת בעיקר את ההשתקפות הקיצונית ביותר של הצד השני ולא את הרוב המתון אשר איננו תומך בדרך האלימה ולפיכך מתחילים בעצמם לאמץ את עמדות הקיצוניים. המציאות המעוותת הזו חוסמת כל אפשרות ליצירת אמון בין הצדדים ומאפשרת למיעוט הקיצוני לשלוט בדעת הקהל הקולקטיבית בקרב שני העמים.
 
 
רק אם הרוב המתון בשני הצדדים לא ישלים עם המציאות המעוותת אשר יוצרים הקיצוניים יש סיכוי לשינוי אמיתי. אם האזרחים בשני הצדדים יוכלו לראות ולדעת כי גם בצד השני חיים אנשים אשר מעוניינים לסיים את הסכסוך ניתן יהיה להתגבר על העוצמה של הקיצוניים האלימים.

מטרתה של תנועת 'קול אחד' –OneVoice היא להשמיע את קולו של הרוב אשר בדרך כלל אינו נשמע או נראה באמצעי התקשורת ואינו משפיע על האג'נדה הציבורית. תנועת 'קול אחד' היא פלטפורמה ייחודית אשר מאפשרת לכל אזרח להביע את דעתו ולפעול למען סיום הסכסוך. תנועת 'קול אחד' מהווה גשר לאזרחים המתונים משני הצדדים להתאחד כנגד הקיצוניים אשר מייצרים רק סבל וייאוש לשני העמים הכמהים לסיים את הסכסוך ולצאת לדרך חדשה.
 
מבנה התנועה
התנועה מורכבת משלושה סניפים הפועלים מתל אביב, רמאללה ועזה. שלושת המשרדים מופעלים על ידי ישראלים ופלשתינאים אותנטיים החיים ופועלים בשטח. הסניפים פועלים בשיתוף פעולה על מנת להגשים את המטרות המשותפות של התנועה. המסרים והאידיאולוגיה של מופיעים באתר הבינלאומי של התנועה באנגלית, עברית וערבית: www.onevoicemovement.org.

לתנועה יש סניפים נוספים בארה"ב, הסניף המרכזי ממוקם בניו יורק וממנו פועל מייסד התנועה, מר דניאל לובצקי , קנדה ואירופה העוסקים בגיוס תמיכה ותרומות לפעילות התנועה במזרח התיכון. 
 

עבור לתוכן העמוד