נגישות ישראל
הגדל

עמותת "נגישות ישראל" הוקמה בשנת 1999 על-מנת לאפשר את השתלבותם בחברה בשיוויון, בזכות, בכבוד ובמקסימום עצמאות, של אנשים עם מוגבלות החיים בישראל. העמותה פועלת בכל הכלים שברשותה כדי לקדם את הנגישות הפיזית והחושית בישראל למקומות, מידע וטכנולוגיה. נגישותם של מבני ציבור ונגישות הטכנולוגיה הכרחית ליכולתם של אנשים עם מוגבלות פיזית להשתלב בחברה, ולהוות חלק בלתי נפרד ממנה בכל תחומי החיים - תעסוקה, השכלה, בריאות, תרבות, תיירות, נופש ופנאי. אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות כוללת נכים המשתמשים בכסאות גלגלים, מוגבלי הליכה, לקויי ראיה ועיוורים, לקויי שמיעה וחרשים וקשישים. היא מונה כ-10 אחוז מתושבי ישראל, מתוכם כ-150,000 המתמודדים עם נכויות קשות.

במדינת ישראל אין נגישות לרוב המבנים והאתרים הציבוריים, כמו גם למידע עבור אנשים עם מוגבלות. מקומות כגון רשויות מקומיות, בתי משפט, מרפאות, מוזיאונים ותיאטראות, בתי מלון וצימרים, פארקים ומתקני ספורט, רשתות מסחר ועוד, אינם נגישים עבור אנשים עם מוגבלות. מצב זה גורם בפועל לעשרות אלפי אנשים ומשפחותיהם להישאר רתוקים לבית, לחיות בתנאים של תלות והשפלה. המצב הבלתי נסבל הזה הינו המניע לפעילות העמותה.

העמותה פועלת לאסיפת והפצת מידע על נגישות, חקיקה ואכיפת נגישות, לשיפור חייהם של נכי ונכות ישראל, וכן עוסקת בתחומי ייעוץ, הסברה, מחקר ויישום בכל הקשור לתחום הנגישות בישראל.

תחומי פעילות ופרויקטים

העמותה מובילה כמה פרויקטים, בראשם "לדעת מראש" המשרת ציבור של למעלה מ-300,000 אנשים בשנה. זהו פרויקט יחודי, ראשון מסוגו בעולם, המאפשר לקהל האנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם לצאת מהבית ולבצע פעילויות יומיומיות שעד כה נמנע מהם מלעשותן. באמצעות אתר האינטרנט של העמותה, הפרויקט מספק "מידע משנה חיים", שהוא חיוני וקריטי לאדם הנכה ומשפחתו בתחומי החיים השונים, על נגישותם של מבנים, אתרים, אירועי תרבות ומסלולי טיול, עזרים טכנולוגיים ועוד. פרויקט בולט נוסף הוא "אות נגישות ישראל", שנועד לקידום הנגישות והשירות בפועל של מבנים, אתרים ועסקים בישראל. כל מקום שנבדק ונגישותו מתאימה לאנשים נכים זוכה באות.

נושאים נוספים אותם מקדמת העמותה הם נגישות טכנולוגית לאתרי אינטרנט, טלפונים סלולריים וטלוויזיה, ייזום חקיקה ותקינה, ליווי חוק שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, טיפול בתלונות בנושאי נגישות מול רשויות ועסקים, וכן קידום אינטרסים מול משרדי הממשלה, חברות, גופים וגורמים רלוונטים. בנוסף, אחד מערוצי הפעילות החשובים של העמותה הוא פעילות באמצעים שיווקיים.

 עמותת נגישות ישראל (ע"ר)
58-034120-4 ת.ד. 5171
כפר סבא 44151    
טלפון: 057-7239239
פקס': 057-7333377
דוא"ל:
office@aisrael.org 

למעבר אל אתר האינטרנט לחצו כאן

עבור לתוכן העמוד