חיפושדלג על חיפוש
  info and tools
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  My CommUnity App – הדרך לעבד את חווית ההתנדבות המשפחתית בכיף!

  יצאתם עם ילדיכם להתנדבות משפחתית? אפליקציית MyCommUnity App מבית מיזם ההתנדבות הישראלי תסייע לכם לעבד את החוויה בצורה משותפת, באמצעות משחק ויצירה



  משפחות שמתנדבות ביחד מרוויחות מכך זמן איכות משותף, אבל גם הרבה יותר. עם זאת, אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך ההתנדבות המשפחתית, שלא תמיד שמים עליו דגש, הוא השיח המשותף על חווית ההתנדבות והלמידה ממנה. עיבוד חווית ההתנדבות הוא תהליך חשוב במיוחד אצל ילדים, אשר פעמים רבות מתקשים לבצע בעצמם רפלקציה על התהליך שעברו, לדבר ולבטא את מחשבותיהם בנושא, במיוחד אם נחשפו למקרים שבלבלו אותם, הקשו עליהם או ריגשו אותם במיוחד.
  אפליקציית MyCommUnity App, שפותחה על ידי ג'וינט ישראל-אשלים, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים וחברת "לימודיסק" כחלק מתוכנית "התנדבות משפחתית", נועדה לסייע להורים ואנשי מקצוע לשוחח ולעבד את חווית ההתנדבות – בצורה כיפית ובאמצעות יצירה, עריכת סרטון, העלאת תמונות ועד.

  מה כוללת האפליקציה?
  אפליקציית MyCommUnity App נועדה לסייע להורים ולאנשי מקצוע לבצע עיבוד של חווית ההתנדבות באמצעות משחק ויצירה. במהלך השימוש באפליקציה יוצר הילד ציורים המתארים את חוויותיו ותחושותיו לפני, במהלך ואחרי ההתנדבות. בנוסף, הוא יכול להעלות תמונות שלו ושל משפחתו בהתנדבות. לאחר שהוא מסיים, הוא מקבל תעודה משפחתית על השתתפותו בהתנדבות, ויכול בלחיצת כפתור לבחור מוזיקת רקע וליצור סרטון המציג את כלל הציורים והתמונות שיצר, ואז לשתף אותו עם חברים.

  איך מומלץ להשתמש באפליקציה?
  האפליקציה ניתנת להורדה לפלאפון או למחשב ביתי. מומלץ להשתמש בה בשתי פעמים נפרדות – פעם אחת לפני היציאה להתנדבות (יצירת ציור המתאר את תחושות הילד לקראת היציאה), ופעם אחת לאחר סיומה (יצירת ציורים המתארים את תחושות הילד במהלך ולאחר ההתנדבות).
  אפשר להשתמש באפליקציה בדרכים שונות ומגוונות, למשל:
  • כל אחד מבני המשפחה מכין סרטון משל עצמו, ואז מקרינים יחד את הסרטונים ומשתפים כל אחד מדוע יצר את מה שיצר.
  • מכינים יחד סרטון משפחתי אחד. במהלך היצירה מדברים על הבחירות השונות שצריך לעשות (האם הילד בציור יהיה שמח או עצוב? האם ההורה יעבוד יחד איתו או לבד?), וכך מסייעים לילד לבטא את תחושותיו ומחשבותיו על התהליך כולו.
  • בהתנדבות של מספר משפחות יחד ניתן לעודד את כל המשפחות להכין סרטונים ולשתף אותם אחד עם השני, ואז לפתח שיח בתוך המשפחה על ההבדלים בין הסרטונים ומה ניתן ללמוד מהם.
  • אנשי מקצוע (עובדים סוציאליים, מורים, רכזי התנדבות…) יכולים להשתמש באפליקציה בשיחות קבוצתיות של ההורים או הילדים בנפרד, כדי לפתוח שיח על ההתנדבות ומשמעותה למשפחה.
  • ניתן להשתמש באפליקציה כדי לתכנן יחד עם הילדים את ההתנדבות הבאה, באמצעות שיחה על מגוון סוגי ההתנדבות שהאפליקציה מייצגת ויצירת סרטון "דמיוני" של ההתנדבות הבאה.
   
  איך מתחילים?
  מורידים את האפליקציה למחשב הביתי (בגרסת windows) או לטלפון הסלולרי (בגרסת iPhone או בגרסת Android), מתקינים ויוצאים לדרך!
  אנחנו מזמינים אתכם גם לשתף איתנו את הסרטונים שאתם מכינים בדף הפייסבוק של "התנדבות ישראלית"!
  הרשמה לניוזלטר
  הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
  שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
  *
  *
  checked
  צור קשר
  עבור לתוכן העמוד