חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כלים להערכה ומדידת ההתנדבות

הערכה ומדידה בארגונים הם כלים לבקרה ניהולית ולניהול תוצאתי ביחס לפרויקטים וארגונים. על מנת לסייע לארגונים להעריך ולמדוד באופן אפקטיבי את ההתנדבות, המעורבות החברתית ואת השפעתה, פיתחנו מגוון כלים שיהפכו את הערכת ומדידת ההתנדבות לזמינה, נגישה, אפקטיבית וקלה ליישום.

 

להלן הכלים והשירותים שאנו מציעים כיום בתחום זה:
• הכלי להערכת האימפקט של ההתנדבות: כלי המעריך את ההשפעה של התנדבות על מגוון קהלי יעד– המתנדבים/ות, הצוות המקצועי שמפעיל אותם, בעלי/ות העניין של הארגון והמוטבים/ות של ההתנדבות – חלקם או כולם. מול כל קהל יעד בוחן הכלי את התפיסות לגבי איכות ניהול ההתנדבות בארגון; התרומה של התנדבות לקידום המשימה הארגונית; וההשפעה של התנדבות על ארבעה סוגי הון – אישי, כלכלי, חברתי ותרבותי. הכלי פותח באמצעות ארגון מידות (חל"צ), למען הרשת להתנדבות ישראלית. למידע נוסף על הכלי


• תו האיכות לניהול התנדבות: כלי לקידום התנדבות איכותית יותר באמצעות הצבת סטנדרטים להתנהלות. תו האיכות לניהול התנדבות ומעורבות חברתית הוא תהליך הערכה- עצמי וחיצוני, שבסופו יכולים ארגונים, משלושת המגזרים, אשר עוברים את התהליך בהצלחה, לקבל תו איכות המורה, כי הם מנהלים את מתנדביהם באופן איכותי. התו מאפשר לזהות את הארגונים והגופים המנהלים את מתנדביהם באופן איכותי ומקצועי, לפי סטנדרטים משותפים מוסכמים, שנקבעו על ידי ועדת מומחים. תו האיכות הוא כלי מכוון עבור מנהלי / מובילי התנדבות המעוניינים לשפר את מערך ההתנדבות שלהם. תו האיכות פותח באמצעות ארגון מידות (חל"צ), למען הרשת להתנדבות ישראלית. למידע נוסף על התו


• כלי למיפוי ההתנדבות ברשות המקומית: שירות עבור רשויות מקומיות המבקשות למפות את פוטנציאל ההתנדבות ברשות ולקבל תמונת מצב עדכנית על היקף ההתנדבות, מול הצרכים בעיר. לטובת שירות זה, פיתחנו שאלון ייחודי למיפוי ההתנדבות, שניתן להתאימו לצרכים של כל רשות ורשות.

 
• פיתוח שאלוני מדידה, משוב והערכה: שירות לארגונים משלושת המגזרים הכולל ייעוץ ותמיכה בפיתוח שאלוני הערכה, מדידה ומשוב, המותאמים לצרכים הספציפיים של הארגון ושעשויים לספק מידע חיוני לארגון, בקידום ההתנדבות והמעורבות החברתית במסגרתו.


הצוות שלנו כולל אנשי מקצוע מתחום ההערכה והמדידה, המסייעים בפיתוח מתודולוגיות מדידה אפקטיביות. 

 

מעוניינים לשמוע עוד פרטים?

 

*
*
השירותים המבוקשים

 

 

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד